Instalator zawiesza się przy "logo"

(Dzemejka) #1

Taki wpadł mi do głowy pomysł żeby zrobić formata i wgrać sobie ten system.

Instaluję z usb i wszystko ładnie by szło gdyby nie to, że instalator zacina się przy logo windows.

Bootuje sie, wyskakuje logo ósemki i zero reakcji...

To się tak długo ładuje, że powinnam bardzo długo czekać, czy coś jest nie-tak? 

Rozumiem, że wersja systemu Windows, jest ściągana z sieci? No i czy próbujesz zainstalować z poziomu BIOS, czy też z poziomu Windows?

(MariuszListecki) #3

2 Pytanka

1 Czy komputer spełnia wymagania win 8

2 Czy to jest legalna kopia zsieci czy jakaś przeróbka

(Dzemejka) #4

Powiem tak, znajomy podesłał mi wersję, o której mówi że jest oryginalna, podesłał mi ją w ISO z wykupionym kluczem.

Mówił też że pójdzie bez problemu na moim komputerze.

Instaluje przez BIOSa - standardowo w Bootowaniu wybieram pendrive. Szybko się włącza, ale zawiesza się przy tym logo, i nic dalej nie zaskakuje, mimo że komputer głośno przy tym pracuje.

(MariuszListecki) #5

Poczekaj jak masz usb 2.0 to troche to trwa

(PokerFace) #6

To raczej nie wina USB 2.0, też instalowałem z pendrive i instalacja wystartowała w kilka sekund.

(Dzemejka) #7

hmmm... to może wina kompa. Cóż, poczekam :slight_smile:

Tak to jest jak blondynka coś instaluje :slight_smile:

(MariuszListecki) #8

Jest jeszcze opcja że ten pendrive instalacyjny jest źle zrobiony

Że źle zrobiony, to też o tym pomyślałem. Na pewno źle zrobiony, bo i ja podobne problemy z Pendrive miałem, jak chciałem z niego instalacje windowsa przeprowadzić, to się okazało, że Pendrive źle zbootowany. Także, jak masz możliwość zrobić raz jeszcze Pendrive, to zrób.

(MariuszListecki) #10

Wszystko ładnie piekne ale nikt nie pomyślał czy wiadomo jak go zrobić

tu Poradnik

(Dzemejka) #11

Cóż, problem rozwiązał się sam. Ponownie wgrałam system na pendrive, programem znalazłam brakujące sterowniki - i poszło, piszę już z działającej ósemki :) 

No i świetnie Ravfaela :slight_smile: Problem rozwiązany.