Instalatory-gdzie dany program sie rozpakowuje?

Witam mam takie malutkie pytanko…

Chciał bym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na sprawdzenie co i gdzie się instaluje?

np. pobieram: przykład.exe

instaluje i mam go w c:/program files/przykład/xxx.exe

dodatkowo jest w menu start …/documents and settings/…

i załóżmy ze ja nie wiem gdzie on mi to zainstalował, to jak to sprawdzić dokładnie gdzie?

Chciał bym widzieć np nazwę pliku i gdzie został on zainstalowany…

To możliwe?

-Już używam pl znaków :slight_smile:

przemekfilu , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

Ponadto proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

sposób 1

klikasz na skrót/ikonę programu która jest np. na pulpicie lub w pasku zadań prawym przyciskiem myszy->właściwości->jest tam wiersz"element docelowy" i jest podana cała ścieżka

sposób 2

start->wyszukaj->pliki i folder-> wpisujesz nazwę programu pliku etc.->druga kolumna o nazwie “w folderze” zawiera lokalizację pliku

no właśnie trochę nie o to chodzi… Bo tak można sprawdzić tylko jakiś dany plik. A mi konkretnie chodzi o wszystkie pliki jakie on tworzy - skróty jego, grafiki, dźwięki, itp.

np z życia: aplikacja gg - ustawiona głównie na zainstalowanie w /Program files/ a dodatkowo instaluje się w /documents and settings/ - pomimo że my o tym nie wiemy (nie ustawiamy tego)… No i dużo programów tworzy jakieś pliki. I chciał bym wiedzieć co dokładnie i gdzie.

nie instaluje się tam(znajdują się tam ustawienia użytkownika)

czyli jak chcesz wszystko wiedzieć tak ja pisałeś na przykładzie gg(że jest w program files i documenys and setings) czyli miałem rację->korzystasz ze sposobu 2 ->podanego przeze mnie. I “szukajka” odnajdzie Ci wszystko z danego programu.

a po drugie zawsze !wszystko! jest we właściwościach jak pisałem w sposobie 1 (twój przykład gg-> niech będzie; więc sprawdzamy) zobacz na screen wszystkie dane o,których mówiłeś są we właściwościach:

image_id: 198 oraz image_id: 199

Więc znów wychodzi,że mam racje. Podsumowując oba sposoby które podałem pokazują to co chcesz.

Należało najpierw sprawdzić sposoby które podałem, a później kwestionować je.

Ściągnij sobie darmowy program odkurzacz:) Jest tam taki moduł jak Monitor instalacji programów. Klikasz w niego przed rozpoczęciem instalowania programu a ten monitoruje Ci wszystkie pliki jakie ten “tworzy”. Dosłownie wszystkie pliki, nawet rejestr :stuck_out_tongue: Przydaje się podczas deinstalacji. Usuwasz program, uruchamiasz moduł i widzisz jakie pliki jeszcze zostały po usunięciu programu:) i od razu można jest wywalić, fajna rzecz.

nie jest potrzebny żaden program wszystko znajdziesz we właściwościach.(no poza rejestrem-tak jak pisałeś)

Ni do końca, w podanych przykładach nie ma właśnie informacji o plikach w katalogu Dane Aplikacji, wiele aplikacji dodaje pliki do katalogów systemowych (np. system32, czy Common Files, itp) i tego nie znajdziesz we właściwościach skrótu, czy pliku programu - dokładnie jak kolega powiedział potrzebny jest program monitorujący zmiany w systemie w czasie instalacji - wtedy będzie wiadomo.

No właśnie :smiley:

Zobaczę jak działa, o to mi chodziło :slight_smile: