Instalcja Debian z pendriva

Witam.Wczoraj chciałem zainstalować debian-live-8.6.0-i386-cinnamon-desktop z pendriva.Jednego przygotowałem pod Linuxem -multisystem i drugiego też pod Linuxem- UNetbootin. Po zakończonej instalcji na lapku i uruchomieniu podałem swój login i hasło >enter i stoi w miejscu nic się nie uruchamia. Hmmmmm. Mam też obraz live po odpaleniu go widzę na pulpicie ikonę do instalowania debian jessi ale po kliknięciu nic się nie dziej. W Linux Mint instaluje właśnie z takiej ikonki na pulpicie.Jak zainstalować tego Debian? 

 

Ściągnij 64-bitową wersje i spróbuj jeszcze raz.

 

Instalujesz na wirtualce?

Spróbuj jeszcze raz utworzyć bootowalny obraz za pomocą programu Rufus i wtedy zainstalować Debiana, tutaj masz poradnik http://ecg.vot.pl/?id=debian-stable-install. Unetbootin nie jest za dobrym programem. 

Skoro pendrive instalacyjny tworzysz pod Linuksem, to nie używaj żadnych magicznych programów. Najpewniejszą metodą prawidłowego utworzenia dysku instalacyjnego będzie wykorzystanie “dd” (disk dump) wpisz w konsoli:

dd if=/home/user/debian.iso of=/dev/pendrive

Gdzie jak widzisz pod “if” (in file) podstawiasz ścieżkę do obrazu instalacyjnego, a pod “of” (out file) ścieżkę do pendrive bez numeru partycji (np. /dev/sdb jeśli masz tylko jeden dysk).

Możesz dopisać jeszcze przełącznik “bs=4M” (bs - block size), ale bez niego też się obędzie.

Kopiowanie nie wyświetli żadnego postępu, ani komunikatów jeśli nie wystąpią błędy. Po zakończeniu dla pewności wymuś jeszcze zapisanie buforów komendą “sync”

Komendy wykonuj jako root i upewnij się 10 razy że podałeś odpowiednią ścieżkę do pendrive , bo błąd będzie cię kosztował utratą wszystkich danych na podanej ścieżce.

Zainstalowałem.Chyba zły obraz robiłem, no i przyznam szczerze ,że zbyt trudny w obsłudze. Trzeba jakieś pliki edytować żeby co kolwiek zainstalować .Nie widzi mojej nazwy “jarek” nie istnieje coś tam.Tak,że rezygnuję z Debiana:).

To może najpierw poczytaj o systemach zastanów się co chcesz, zamiast przylatywać z każdym problemem bez przekonania czy chcesz go rozwiązać. Ludzie poświęcają swój prywatny czas żeby ci pomóc, a ty dochodzisz do wniosku że to nie dla ciebie. Może i twój czas jest nic nie warty ale nie mierz innych swoją miarą i miej szacunek.

Polecam Ubuntu, jeśli nie masz doświadczenia z Linuksami. Dla tej dystrybucji w internecie jest najwięcej pomocy napisanej przystępnym dla początkujących językiem.

@rubin714p na pewno nie trzeba żadnych plików edytować w Debianie żeby cokolwiek zrobić, są tam też nakładki graficzne. Jednak jeśli jest dla Ciebie za trudny, to tak jak kolega wyżej napisał spróbuj czegoś łatwiejszego Ubuntu, Minta, Manjaro, PCLinuxOS. Wybór jest duży. Poczytaj w Internecie. Potestuj na wirtualnej maszynie. Tutaj na forum też jest w dziale linuksa wątek jaki linux wybrać. Powodzenia! :wink:

Właśnie znudził mi sie Mint 17,3 i szukam czegoś innego. A zwłaszcza ,że potrzebuję coś na czym pracowało by takie urządzenie jak CH341A programator i ponyprog i konwerter USB/RS232.

Na chwilę obecną zainstalowałem CaLinux. Ale oczywiście nie obejdzie się bez problemu :frowning: ,nie moge włączyć terminala-konsoli. Alt+t nie działa, z menu jak kliknę pokazuje się na chwilkę okno terminala przelatują w nim napisy i znika.:frowning: