Instalcja windowsa xp

Dobra mam następny kłopot

Chciałem przeinstalować windowsa i tak

Wkładam plytke, wybieram zainstaluj windows xp , nowa instalacja( zawansowane ) , i tak dalej , kopiowanie plikow instalacyjnych ,ponowne uruchamianie komputera

i teraz tak

Komputer sie ponownie włącza pokazuje sie niebieskie tło (http://www.stronamini.pl/windows_xp/obrazy/instalacja/instalacjaxp1.jpg)

Potem zaczynają sie kopiować pliki. Kopiują sie z 6 s i pokazuje sie czarne tło z migającym kursorem u góry i znowu niebieskie tło, lecz nie takie jak wcześniej, ale chodzi o jakiś błąd

TERSC

ble ble ble

***STOP 0x0000008e lub 0x000000D1

***USBPORT.sys

i tak mam dysk sata czytałem ze jakieś odpowiednie sterowniki trzeba zgrać na płytę razem z windowsem programem nLite

ale proszę o dokładny opis tego jak to zrobić :stuck_out_tongue:

a najlepiej link do gotowego sterownika

nonsens , podaj model Twojego dysku twardego i płyty głównej, a później możemy pogadac o sterach :stuck_out_tongue:

Mnie to wygląda na ******* płytke Windows

  • standardowo wszystkie sterowniki są na CD , a jeżeli jakiegoś nie ma to najprawdopodobniej był/jest ale został uszkodzony

_________________________

Daruj sobie wykropkowane określenie - Forum to nie miejsce, gdzie podobne bzdety ujdą w natłoku podobnych… :?

niewiem bo jestem u kolegi jak przyjde do domu to pogadamy ale z tego co pamietam to dyks seagate 80gb plyta glowa gigabajta jaksa

bede za godzine

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 21:16 został dopisany post przez nonsens

dobra jestem

Dysk seagate 80gb ST380011A

procesor AMD 2083 MHz

Plyta głowna asrock k7s8x r3.0/A/ASR

nonsens , aha jeszcze jedno pytanie ten system jest oryginalny?

ten co instaluje tak bo mi wujek kolegi sprzedał taniej (ma sklep komputerowy) chyba ze mnie w jajo zrobil -.- bo mi kase byl winny

ale myslisz ze moze byc pirat ? prosze napisz ze nie bo sie doluje ;/

To teraz zanieś Mu kompa i niech Ci to ***** zainstaluje - ciekawe co teraz wymyśli

dla mnie ta CD jest coraz bardziej podejrzana

______________________________

Jeżeli sądzisz, że zawoalowanie kropkami czyni wulgaryzm niewinnym, dopuszczalnym na publicznym forum określeniem , to jesteś w błędzie - powyżej upomniałem, tu ślad już będzie dłużej widoczny.

Forum jest wspólnym dobrem Userów - nie zaśmiecaj go podobnymi bzdetami.

Agaton

nonsens , nie wiem masz możliwość zrobienia fotki dysku CD? Dostałeś też do niego papiery?

nie mam aparatu cyfrowego ;/ moze jutro cos znajde płytke kupiłem dosyc dawno byly jakies kartki ale gdzie one sa niewiem musiał bym poszukac :stuck_out_tongue:

Ale co myslicie ze to wszytko moze byc wina plytki a nie tego ze jest dysk sata albo plyta glowna bo czytałem na innych forumach ze do tego dysku trzeba nLitem

wgrac sterowniki co wy na to ?

nonsens , a czy na płycie jest hologram??

taki znaczek odblyskowy ten to na pudelku jest z boku

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 21:43 został dopisany post przez nonsens

a na plycie zaraz zobacze bo w 2 kompie jest plyta musze właczyc gruchota -.- poczekajcie chwile

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 21:46 został dopisany post przez nonsens

o lol niema bede musial jednak poszukac tych paierow

Płyta może być na bank orginał ale jeżeli byla zjechana albo źle traktowana to może mieć błędy odczytu

Jeżeli bankowo masz orginał (chociaż uszkodzony) to możesz pożyczyć płyte od kogoś innego i w trakcie instalacji wpisać swój CD key - nie jestem pewien ale gdzieś czytałem że to legalne

Wyjmij wszystkie kable USB z portów kompa, oprócz myszki i klawiatury jeśli takie masz.

I teraz, najpierw usuń partycję systemową, załóż ponownie i ją sformatuj i dopiero nowy system, wszystko rób instalatorem z XP.

Jeśli instalator wcześniej wykrył dysk przy instalacji, to nie potrzebuje dodatkowych sterowników do kontrolera sata lub masz odpowiednio ustawiony kontroler sata w biosie.

Poczytaj najpierw:

viewtopic.php?t=25048

jnjn chcialem formataowac dysk wlozylem dyskietke pokazalo sie jak zwykle A:>_

i wpisuje

A:>_format c:

i wyakuje pod tym

invalid drive specyficaation

co to

a jak chcialem usnac fdiskiem partycje systemowa to pokazało mi ze nie umie nie czaje juz tego -.-

nonsens , jak chcesz sformatować dysk to albo z poziomu systemu, albo po włożeniu płytki instalacyjnej Windy :stuck_out_tongue:

tak ale najpierw musze ta partycje sytemowa sformatowac a jak wpisuje format c: to wyskuje invalid drive specyficaation

a jak wkladam widnowsa plytke to po restarcie kompa zaczyna sie instalowac( koiowac pliki ) i bład krytyczny -.-

dobra wszytko mi sie juz powaliło -.-

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 16:54 został dopisany post przez nonsens

ale niemoge windowsem wkaldam plytke komp sie uruchamia ponownie kopiowanie plikow i blad krytyczny -.-

dobra niezrobie teko nie umiem -.-

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 18:37 został dopisany post przez nonsens

dobra zminilem dysk na maxtora ( starego ) i zrobilem nowe partycje i teraz je formatuje lepiej poszlo z tym dyskiem niz ztym cholerym sata -.-

Użyj GParted

A, jak dalej są błędy, to wyzeruj ten dysk: http://www.killdisk.com/

i potem sformatuj.

Dobra patrz niehciało mi sie myslec na tym dyskiem wiec włozyłem stary usnolem partycje zformatowałem i wkładam plytke klikam kalwisz kopiuja sie pliki pod koniec kopiowania czarne tlo i bład stop 0x0000008E lub 0x0000007F albo 0x00000050 .

Dziwne to troche ze raz ten wyskuje a raz ten . Napiszcie jak to zlikwidowac

Jeśli to xp, to: http://support.microsoft.com/kb/315335/pl

A zatem prawdopodobnie problem z pamięcią. Przetestuj ją może programem memtest86

dobra zobacze ale mam dwie plytki pamieci wyjąlem 1 to samo wyjąlem 2 i zostawiłem pierwsza tez to samo ale przetestuje to tym programem jeszcze

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 20:43 został dopisany post przez nonsens

dobra czytałem ze to bedzie trwac około 10 h jutro dam wyniki :stuck_out_tongue:

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 15:25 został dopisany post przez nonsens

AAAA instaluje sie !!

a teraz paisze daczego nie chciało mi to instalowac sie moze komus sie przyda

a wiec tak

wnerwilem sie i wyjąłem wszytko tylko plyte glowna zostwilem i pokolei najpierw pendzelkiem wejscie na ram przeczyscilem potem ram potem to samo z karta grafiki i procesorem i potem odkurzaczem i juz nie bylo tych blędow typu 0x00000008e lub 0x00000007f itp

dobra dzieki za wasze rady i za wszytko :*

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 16:03 został dopisany post przez nonsens

kurde !!