Instalka do HP Deskjet 840c

Potrzebuję instalacji do drukarki HP Deskjet 840c, gdyż ostatnio był informatyk i wszystko usunął.Ja potrzebuję drukować.

Używanie Google boli?

http://lmgtfy.com/?q=HP+Deskjet+840c

Na google łatwo znajdziesz sterowniki bo to one zapewne chodzi.

Ale ten model to zdaje się z 11 czy 12 lat już ma?

Wiem, bo kiedyś miałem ten “chlebak”.

Zgadza się. Tak więc problemów ze zdobyciem sterowników być nie powinno. Jest on o tyle ciekawy, że posiada zarówno port równoległy Centronics, jak i USB.

Wiesz co,… Parzy.

A najgorsze jest to, że nie wykrywa jej komputer :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :o

Jeśli podłączona jest po LPT, trudno żeby komputer ją sam wykrył. W przypadku USB - tak samo spróbuj zainstalować najpierw sterowniki.

Systemy Windows od XP (albo i od 2000, już nie pamiętam), mają sterowniki do tej drukarki wbudowane. Wystarczy ją dodać w Panelu sterowania.

Zamykam do wyjaśnienia.

Dobrze, wykryło ją pod usb. Ale po instalacji podczas drukowania wyświetla się napis :“Drukowanie nie powiodło się.”

Dodane 10.02.2011 (Cz) 22:35

Czy ktoś ma jakieś pomysły :idea:

Napisz w jakiej kolejności wykonywałeś poszczególne czynności, czyli:

czy najpierw podłączyłeś drukarkę a później instalowałeś sterowniki czy też odwrotnie? To ważne.

Napisz też jaką masz wersję systemu operacyjnego.

Jeśli masz port LPT w komputerze, to podłącz ją po LPT i dodaj z poziomu Panelu sterowania. Tak na pewno działa. A przynajmniej działało przy XP.