Instalka win XP i ME - co gdzie?

Wiem że temat był już poruszany tu i ówdzie, ale różne opinie są wypowiadane, dlatego chciałem zapytać konkretnie w takiej sprawie: chcę zainstalować sobie na jednym dysku win ME (muszę, bo mam program, który nie chodzi prawidłowo pod XP i żadne emulacje nie pomagają), a na drugim dysku win XP. Wiem już, że najpierw muszę zainstalować ME, a potem XP, żeby móc potem przy bootowaniu wybierać, który system chcę uruchomić. Mam natomiast jedno pytanie: czy mogę zainstalować ME na dysku D, a potem XP na C, czy muszę koniecznie ME instalować na C, a wtedy dla XP zostaje D?

Śmiało możesz instalować ME na partycji D a poźniej XP na C. Wszystko bedzie działać prawidłowo.

Nie ma to różnicy jak zainstalujesz. Jednak wygodniej będzie chyba XP zainstwaować na C:

Aha i nie konwertuj partycji do NTFS’a bo nie bedsiesz mógł z niej korzystać w ME.

Aha, dzieki. Ciekawe jednak czy się nie trafi ktoś, kto powie, że muszę koniecznie ME dać na C… he he. Poczekam jeszcze trochę :wink:

Windowsa Mllennium daj na dysk c a system plikow FAT32

a xpka na dysk d system plikow fat32 lub ntfs

tu masz programik do odczytu ntfsa dla windowsos 98 i me

http://www.forum.mocny.com/NTFS-dla-Win … t2151.html

http://www.download.com/Paragon-NTFS-fo … 00959.html

po zainstalowaniu win me zainstaluj ten programik a potem instaluj xpa na dysk d i system plikow ntfs

a co do ntfsa to po zainstalowaniu tego programika masz mozliwosc odczytywania informacji i zapisu plikow na ntfsie

Nie wiem jak to jest przy winMe ale wiem że w przypadku 98SE miałem problemzeby zainstalować go na dysku innym niż C: Przyczyna była taka: jest to system tak głupio zrobiony że w momencie instalacji “zakłada on” że jest jedynym systemem w kompie, dlatego chce się instalować na aktywnej, podstawowej partycji dysku. Jeśli partycjonowało się czysty surowy dysk np fdiskiem to nie ma innej możliwości: taką partycją jest tylko partycja C: Inne są zawsze dyskami logicznymi w partycji rozszerzonej i na takich moj 98SE się nie chciał zainstalować i koniec. Wiem że jest to do obejścia, można np spartycjonować dysk czymś innym o wiekszych możliwościach niż dosowy fdisk. Ale jeśli chce się to zrobić najprostszą możliwą drogą to mogą być problemy tego rodzaju co napisałem.

Zgadza się, może tak się stać, tylko że ja nie mówiłem o instalowaniu 2 systemów na 2 partycjach, ale na dwóch odrębnych dyskach, a wtedy i jeden i drugi system znajdą się na podstawowej partycji danego dysku. Nie wiedziałem tylko, czy dla ME nie będzie problemem, że każę mu się instalować nie na pierwszym dysku w kolejności, a więc C, tylko na drugim tzn. D.

to na czas instalacji np win 98 odlacz drugi dysk

po zainstalowaniu win 98 wyjmin dysk

potem na drugim zainstaluj np win me

potem podlacz obydwa dyski i zainstaluj ten program

bedziesz mogl nim wybierac dyski ub systemy do wyboru

a do botowania czyli do wyboru sustemu na odrebnych dyskach uzyj tego programu

http://www.soft32.com/download_8696.html

trial na 30 dni