Instalka XP PRo nie widzi dysku Sata

Elo

Jak w temacie. Chcę zainstalować XPka z płyty, z której zawsze to robiłem (tak ma wsadzone tam drivery sata) bez problemu a teraz lipa. Nie wykrywa dysku mimo iż:

a)w biosie go widać

b)xp który jest na tym dysku odpala się normalnie :smiley:

Dodam, że dysk jest podłączany przez kontroler pci, na przejściówce ide/sata to samo - os się ładuje ale instalka nie wykrywa dysku.

■■■ ?

Rozumiem że sterowniki są zintegrowane do tego kontrolera na PCI?

Być może tam są - zintegrowana została (dawno temu) paczka sterów sata nie jakiś jeden wybrany i zawsze wykrywał ten dysk czy to na tym pci czy to na ide, a teraz jakoś nie chce.

Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale dziś gierczyłem na chwilę w staruśkiego cod2 i wywaliło mi black screen’a z migającą spacją w górnym lewym rogu ekranu, a że się nie dało nic zrobić to twardy reset poszedł. OS się nie uruchomił - wywaliło disk boot failure. Przepiąłem kontroler sata na inny slot pci i os się uruchomił (potem przepiąłem go z powrotem). Od tego czasu instalka jakoś nie widzi dysku.

Próbowałeś to samo robić teraz , przy próbie instalacji systemu?

Tak i nic to nie dało.

Podaj markę i model tego kontrolera na PCI.

http://www.gmb.nl/default.aspx?op=produ … em&id=3254

To masz tam sterowniki , wypal je na płytkę i zapodaj je przed instalacja systemu , wciskając F6 na samym początku.

Dokładnie te http://www.gmb.nl/repository/3254/SATA- … 77e532.ZIP

Sprawdzę je w sumie już dziś ale i tak bez tego powinien zostać dysk wykryty.

Miałem identyczną sytuację z laptopem. Problem rozwiązałem dodając do instalki sterowniki od dysku. Ściągnij sterowniki, programem nLite zrób nową instalkę (powstanie obraz), nagraj go na płytę i spróbuj z niej zainstalować system. U mnie pomogło.

W sumie sposób zaproponowany przez amorek273 powinien zadziałać, tylko - jak dobrze pamiętam - sterowniki mogą być odczytane tylko z FDD z CDROM chyba się nie da. Mój laptop nie miał FDD dlatego musiałem zrobić nową instalkę.