Installshield wizard, ISScript - problemy z instalacją gier

Witam,

Od pewnego czasu borykam się z następującym problemem. Posiadam Windowsa Viste x64 SP1 PL. Niektóre gry instalują mi się normalnie, bez problemów. Inne zaś nie dają się wogóle zainstalować. Najczęstszą przyczyną są błędy installshield. Np przy instalacji oryginalnego Flight SImulator X po weryfikacji systemu install shield wyrzuca error “Error 1628 : Failed to install” . i tyle. Jedyne co da się zrobić to kliknąć ok. Podobnie jest z NFS Most Wanted. Znowu przy Test Drive Unlimited instalator jak już się włączy to o nic nie pyta tylko od razu mam okienko “Installshield wizard zakończył instalację. System nie został zmodyfikowany” itd…

Szukałem przez 2 tygodnie sposobu na zrobienie czegokolwiek. Jedyne czego się dowiedziałem to to że musze przeinstalować install shieldy w zalezności jaką wersje ma setup danej gry. Zrobiłem to dla każdej wersji, pojedyńczo. Próbowałem wszystkiego kierując się min. stronką.

Pomysły mi się wyczerpały. Czy ktoś wie jak na to zaradzić?Bo to już się robi irytujące.

Pozdrawiam

Neth

w menadżerze zadań zakończ proces idriver.exe msiexec.exe raz i spróbuj uruchomić instalatora od nowa . Jeśli to nie pomoże to spróbuj wyczyścić katalog temp , sprawdzić czy nie ma poprawek NA WU (Skanując pod kątem Windows Installer package oraz .NET Framework)

Z WU na bierząco instaluje ważne poprawki.

Po zakończeniu procesu i.driver nadal to samo.

Temp wyczyszczone, dysk i rejestr zdefragmentowane…

Witaj Neth!

Niestety mnie też opuszczają siły w związku z zaistniałym problemem (wiem, że i Tobie się to przytrafiło). Już pisze czego dotyczy problem, mianowicie:

1628: Failed to complete installation! hehe założę się, że nigdy nie zapomnisz tej komendy hehe:) Mam Vistę Ultimate x64 PL SP1.

Nie mogę zainstalować FSXa, szukałem już chyba wszędzie, nie wiem jak to obejść…poratuj proszę pilota;)

Pozdrawiam

Mirrano

Ciekawe. Ja również mam identyczną sytuacje. Nigdzie nie ma rozwiązania… Może ktoś po tych 2 miesiącach wie jak zainstalować grę nie mając tego problemu?? Pozdrawiam!

Aby zadziałał TDU na viście potrzebny jest TDU Vista PL Patch. Hahahah. Jakie to banalne… Boże…

JA rozwiązałem problem instalując biblioteki MSXML.

Polecam spróbować.