Instalować 7 x64 czy XP ? płynność w grach

Witam, czy na ten sprzęt lepiej zainstalować 7 64bit czy windowsa XP;

Intel core 2 duo 2,4ghz

4 gb ram

Geforce gt 240 1gb ddr3

Dysk niestety pod starsze złącze ATA ( 160 gb )

dodam że głównie chodzi mi o płynność w grach

Pytanie podstawowa w jakich grach?

Mafia 2, gta 4, fear 3, fallout new vegas itp.

instaluj x64

Właściwie to możesz instalować Windows 7 64-bit, ale do nowych i najnowszych gier przydałaby się wymiana procesora. Do gier, które podałeś oczywiście taka konfiguracja jest wystarczająca, ale pomyśl też przyszłościowo nad wymianą karty graficznej.

Osobiście na obecną chwile z przerażeniem zaczynam obserwować pewne trendy, które zaczynają obowiązywać w grach – a chodzi mi o ich wymagania systemowe.

Przykładowo taki Max Payne 3: Quad Core i7 2.8 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce 480 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Lub nadchodzący Tom Clancy’s Ghost Recon Future Solnie: Quad Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB, Windows XP/Vista/7

Procesory z najwyższej półki.

Podaj mi jeszcze nazwę swojej płyty głównej.

płyta ga-945gzm-s2

wiem o tym że ta konfiguracja nie jest przyszłościowa bo socket 775 i ddr 2 to już go raczej nie rozbuduje, ale ja go dopiero będę mieć ( nie daje za niego dużo ) a głównie chcę nadrobić parę tytułów i nie wymagam jakiś full detali w grach

a mój komputer teraz to ; pentium 4 3.0 HT , 2 gb ram ddr 1 i gf 7600 więc trochę pogram :wink: a chce wiedzieć tylko jaki system będzie najlepszy co do wydajności

Do tego typu gier używam Windows XP. Masa gier z wyższej półki wymagań systemowych płynnie współpracuje z tym systemem a już na pewno karty graficzne. Osobiście uważam, że Windows XP jest o wiele mniej problematycznym systemem operacyjnym od Windows 7.

Jeżeli (tak jak napisałeś) komputer będzie przeznaczony głównie do gier to zainstaluj sobie właśnie XP.

Mario:P , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.