Instalował ktoś knoppixa 8.2 na hdd?

Nie moge zainstalowac knoppixa na hdd. Odpala sie instalator i po gparted mam tylko opcje auto (gdzie nie wykrywa partycji) , caly dyski (czego nie chce) no i znow gparted , w instrukcjach pisza o opcji manual ale jej nie mam.

Przecież to Debian, dlaczego nie zainstalujesz normalnej dystrybucji.

Testuje sobie rozne (lxde bo to stary laptop/netbook 2bg ramu) , knoppix w wersji dvd ma juz pelno softu (domyslam sie sprawdzonego pod te srodowisko)…by poznac nazwy itd. Mam gdzies debiana. Ale instalacja z pierwszej plyty (zrobione usb) trwa ponad godzine. A przy grzebaniu czas instalacji (czesto ponownej) to skarb ;-). Ps. I szukam czegos co bedzie mialo wszystko co mi pasuje i nie bede musial miec netu by zainstalowac od nowa gdzies tam w domku pod lasem…

Jak tam chcesz, ale po co ci całe to oprogramowanie. Pobrałem knoppix-a, by zobaczyć co z tą instalacją jest.
I tak, zgodnie z tekstem help (menu instalatora) trzeba przygotować dwie partycje, by ten skrypt instalacyjny wykrył nam miejsce do instalacji, ma być co najmniej 1GB swap i około 15GB partycja sformatowana na reiserfs. Czy tak zrobiłeś, bo skrypt instalacyjny działa i pozwala wybrać miejsce instalacji.

Edyta: Ja bym uważał z instalacją, jak są tam na dysku ważne dane. Jakby nie było to głównie livecd.

To daje se spokoj. Mam ext4 i juz dwie kopie lubuntu lxde i lxqt.
Nie chce mieszac z partycjami. Ale dzieki i sorry za z… git.