Instalowanie drugiego systemu operacyjnego

Witam,

Chciałbym “doinstalować” sobie drugi system operacyjny. Czy jest to możliwe bez formatowania dysków? A jeśli nie to moge np. sformatować jedną z istniejących partycji?

Chce żeby tym systemem był windows 7, obecnie posiadam windows xp. Nigdy nie instalowałem windows 7 więc nie wiem na jakie problemy mogę napotkać.

Moje dyski wraz z partycjami:

Dysk1: C: (Windows XP) E: (Programy) Dysk2: G: (Pusty) H: (Jakieś tam pliki)

Jakby mi mógł ktoś odpowiedzieć i w skrócie opisać jak to zainstalować to byłbym wdzięczny.

pozdrawiam!

Więc:

Uruchamiasz instalację Win 7 z płyty, pojawia się okno z wyborem partycji dla systemu operacyjnego (Win 7) wybierasz tą pustą partycję (G:) klikasz dalej i to koniec :slight_smile:

Instalator instaluje system, dodaje swojego bootloadera w którym przy starcie komputera będzie możliwość wyboru między XP a Win 7

Oh, myślałem, że to trochę bardziej skomplikowane.

To jeszcze jedno - Dysk drugi, na którym mam całkiem pustą partycję 60 gb, liczy sobie już parę lat (5~). Czy ma to jakieś znaczenie? No i te 60 gb starczy?

Wiek nie ma znaczenia. 60 GB starczy.

Jeśli stary to sprawdź czy nie ma bad sectorów.

Jak rozmawiacie o stawianiu systemów - mam pytanie.

Mam zainstalowany Win 7 (dysk C:\ ) i chciałbym zainstalować XP na 2 części dysku (dysk D:)

Czy również nie będzie problemu?

Będzie. XP nadpisze Ci bootloadera z 7 i nie będziesz mógł jej odpalić. Będziesz musiał ręcznie to naprawiać.

Dzięki. Zaraz sprawdzę i zobaczymy czy się uda :shock:

Dodane 10.06.2011 (Pt) 12:44

Jak próbuję uruchomić instalację pojawia się komunikat

7689c8f622d277a1m.jpg

Czy może to być przyczyną zainstalowanego Win7:?:

Dodane 10.06.2011 (Pt) 13:28

Przepraszam ze tak piszę ale udało mi się znaleźć rozwiązanie :

W biosie należy przestawić ustawienia SATA na IDE (lub Disable ):

c1c50629243428e1m.jpg