Instalowanie gry w nowszym systemie, niż przeznaczoczym

Hej. Mam 2 komputery. Jeden z Windows XP, drugi z Vista. Posiadam dość starą grę - SimCity 4 Deluxe Edition. W momencie jej wydania najnowszy był Windows XP. I mam pytanie: Czy mógłbym tą grę zainstalować na Vista? Ktoś już próbował podobnie robić?? Będą jakieś skutki czy błędy takiego instalowania???

Wiekszość gier robiona za czasów xp pójdzie Ci nawet na ‘7’ , możesz próbowac instalować , jakby nie chodzila to próbuj uruchamiac w trybie zgodności

A czym się różni kopiowanie plików do katalogu program files na windowsie 7 od kopiowania na xp :?:

Tak, wspomniane pliki zostaną skopiowane do program files, a w rejestrze w sekcjach HKLM i HKCU/Software wyląduje wpis tej twojej gry.

Niektóre starsze gry mogą nie działać prawidłowo na nowszych systemach, czy komputerach, ale z sim city 4 nie powinieneś mieć żadnego problemu.

Nie będzie problemu. Ja gram na Viscie ultimate i działa znakomicie

Dzięki wielkie:D

Jest mało gier, które nie działają na Win7 nawet w trybach zgodności, między innymi jest to Frontlines: Fuel of War, choć producent zapewnia zgodność z Vistą :stuck_out_tongue_winking_eye: