Instalowanie nowej wersji programu na starej. Nadpisywanie

Prosze o poradę czy mogę zainstalować nową wersje programu FastStne Image Viewer gdy na komputerze istnieje już starsza wersja.

Tej starszej nie ma jednak w Programy i funkcje Panelu sterowania.

I drugie pytanie: czy jeżeli odinstalowanie starszej wersji jest konieczne - czy można użyć funkcji “Nadpisywanie plików”, pokazanej na screenie.

20130204143243.jpg

Dziękuję z góry za pomoc.

Stefan.

Prawdopodobnie został skasowany klucz rejestru za to odpowiedzialny, możesz np uruchomić “uninstal.exe” z folderu aplikacji.

Większość aplikacji nie ma nic przeciwko “nadpisywaniu” instalacji. Jeżeli aplikacja “potrzebuje” najpierw odinstalowania poprzedniej wersji- powinno pojawić się info w stylu " Najpierw usuń poprzednią wersję"

Natomiast Twój screen odnosi się zupełnie do czegoś innego - do permanentnego usuwania zawartości z dysku - funkcja “nadpisanie” tworzy “bazgroły” w miejscu położenia pliku na dysku, aby nie można było tej zawartości odzyskać.

Łukash.

A gdybym zostawił istniejącą starszą i bez “uninstal.exe” zainstalował nową ? Co by się stało, nie chodziła by ?

S.

Nie wiemy tego, spróbuj zainstalować jak wyskoczy że najpierw odinstaluj poprzednią wersje, to odinstaluj.

Jak nie zainstalujesz się nie dowiesz

Albo spróbuj zmienić z poziomu instalatora lokalizację instalacji, bo domyślnie nowsza wersja będzie chciała zainstalować się do tego samego folderu = nadpisze instalacje.

Łukash i Misiek , dziękuję za już.

Zainstalowałem. Nie prosił o odinstalowanie poprzedniej. Mam teraz dwa razy FastStone, dwie wersje 4.2 i 4.7.

Co mam z tą starszą zrobić ? Mogę odinstalować przez “uninstal.exe”. Chciałem za pom Revo Uninstaller’a, żeby było czysto.

Ale w nim też nie ma tej starszej

Więc czy trzeba odinstalować, i czy wystarczy przez “uninstal.exe” ?

S.

Tak wystarczy , potem przeczyść rejestr CClenarem.

Nie, nowa wersja zainstalowała się w Pliki programów (x86).

Zaś starsza siedzi w Dokumenty. Tak jakoś kiedyś zainstalowalem.

S.

No i wszystko jasne :wink:

Tak zrobiłem, Łukash.

Jest OK! Dziękuję.