Instalowanie programów i antywirusa w Viście

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Otóż próbuję zainstalować antywirusa (darmowego) i programy na Viście Business i się udaje. Widzę, że system posiada Windows Defendera, ale nie jest to antywirus. Niestety po ponownym włączeniu komputera programy giną. Do tego w trayu co 10 minut ukazuje się okno z komunikatem, że aby zainstalować ważne aktualizacje należy zrestartować komputer, co nastąpi za 10 minut. Komputer wyłącza się co 10 minut. Może ten, co konfigurował komputer namieszał w Zasadach grupy? Pracuję na koncie administratora. Jest to centrum multimedialne w bibliotece. Proszę o kontakt na e-maila: kartuzjanin@wp.pl. Sprawa pilna i gardłowa! !!

Hmmm…

Przywróć system o jakiś dzień:

Menu Start > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia Systemowe > Przywracanie systemu

WAŻNE: WSZYSTKIE WAŻNE PLIKI ZAPISZ NA PŁYCIE/UBSDISC

Po tym zainstaluj antywirusy przed zainstalowaniem aktualizacji (zatrzymaj pobieranie w Windows Update).

Później spróbuj zainstalować aktualizacje.

Jeżeli problem będzie się powtarzał trzeba będzie zgłosić to do Microsoftu. Może Oni Ci pomogą lub łatkę zrobią.

a ja mam następujący problem. dzis kupilem komputer z Win Vista i nie mogę zainstalować żadnego programu. Jak odpalam instalkę wyskakuje mi kkomunikat, ze jeśli chcę kontynuować muszę wprowadzić hasło administratora i kliknąć “OK”. Tylko, że hasłą ani nie znam, ani nie wiem, gdzie je wprowadzić, bo nie ma na o miejsc, a OK kliknąć nie mogę. No i kto mi pomoże?

Hasło można założyć poprzez Start -> Uruchom -> control userpasswords2

Konto admina domyślnie tuż po instalacji jest bez hasła.

Jeżeli nic nie pomoże to pozostaje zalogowanie się na konto admina w trybie awaryjnym (zakładam że nie ma ustawionego hasła).

Aby widzieć konto admina na ekranie logowania wykonaj:

Start -> uruchom -> cmd

net user Administrator /active:yes

PS. Dla jasności, nawet jak nie ma ustawionego hasła, a jest ustawiona opcja, aby zwykły user był proszony o podanie hasła jeżeli tego aplikacja zarząda, to nawet wtedy będzie pytać cię o nie i po wprowadzeniu pustego dostaniesz odmowę dostępu.