Instalowanie programu na zewnętrznym dysku twardym

(system) #1

Mam pytanko

czy idzie zainstalować program na zewnętrznym dysku twardym?

Chodzi mi o programy typu Mozilla Firefox, GIMP, Word, Total Commander, itd...

(towerone) #2

Można tak zrobić, ale to nie oznacza, że programy tę będą się poprawnie uruchamiać jeśli podepniesz ten dysk do innego komputera. Powinno Cie zainteresować oprogramowanie w wersji portable.

(system) #3

Ale jak? Czy podczas instalacji nie wyskoczy błąd typu "nie można zainstalować na urządzeniu przenośnym"... i co się stanie, jak odłącze dysk?

(Rosa65) #4

Jasne, że idzie ! W wersji portable, tak jak wspomniał kolega wyżej. Np. korzystam z Thunderbirda portable, który mam na pendriv'e i mogę ściągać pocztę na każdym kompie bez pozostawiania "śladów" na twardym dysku.

Poczytaj tu http://www.zbymal.blogspot.com/

(system) #5

A mi chodzi o instalację programu na komputer na zew.dysku twardy. Nie aplikacje PORTABLE.

(Rosa65) #6

Trochę się nie kapnęłam o co chodzi :oops:

(boger) #7

Ananas ,

mozesz normalnie wszystko instalowac, nie dostaniesz zadnego komunikatu, bo kazdy dysk mozna traktowac jako urzadzenie zewnetrzne - wyciagasz i podlaczasz do innego kompa...

jezeli program podczas instalacji kopiuje pliki do katalogu windowsa to moze sie nie uruchomic na innym komputerze np: total commander wrzuca plik konfiguracujny do -> dysk systemowy:\windows\WINCMD.INI, dlatego wersja portable ma wszystko w katalogu w ktorym instalujesz