Instalowanie programu na zewnętrznym dysku twardym

Mam pytanko

czy idzie zainstalować program na zewnętrznym dysku twardym?

Chodzi mi o programy typu Mozilla Firefox, GIMP, Word, Total Commander, itd…

Można tak zrobić, ale to nie oznacza, że programy tę będą się poprawnie uruchamiać jeśli podepniesz ten dysk do innego komputera. Powinno Cie zainteresować oprogramowanie w wersji portable.

Ale jak? Czy podczas instalacji nie wyskoczy błąd typu “nie można zainstalować na urządzeniu przenośnym”… i co się stanie, jak odłącze dysk?

Jasne, że idzie ! W wersji portable, tak jak wspomniał kolega wyżej. Np. korzystam z Thunderbirda portable, który mam na pendriv’e i mogę ściągać pocztę na każdym kompie bez pozostawiania “śladów” na twardym dysku.

Poczytaj tu http://www.zbymal.blogspot.com/

A mi chodzi o instalację programu na komputer na zew.dysku twardy. Nie aplikacje PORTABLE.

Trochę się nie kapnęłam o co chodzi :oops:

Ananas ,

mozesz normalnie wszystko instalowac, nie dostaniesz zadnego komunikatu, bo kazdy dysk mozna traktowac jako urzadzenie zewnetrzne - wyciagasz i podlaczasz do innego kompa…

jezeli program podczas instalacji kopiuje pliki do katalogu windowsa to moze sie nie uruchomic na innym komputerze np: total commander wrzuca plik konfiguracujny do -> dysk systemowy:\windows\WINCMD.INI, dlatego wersja portable ma wszystko w katalogu w ktorym instalujesz