Instalowanie się Document Viewer/ komputer, który nie chce sie wyłączyć

Nie jestem pewna, czy to dobry temat, ale wydaje się najodpowiedniejszy…

 

Za każdym włączeniem komputera samoistnie włącza mi się ikonka, która próbuje instalowac Document Viewer (nigdy sie jej to nie udaje). Wyskakuje okienko z treścią: “Please wait while Windows configures Document Viewer”, wiecznie się ładuje, nie da się tego zamknąc… Mniej więcej w tym samym czasie zaczęło się psuć wiele innych rzeczy:

-często po uruchomieniu komputera wyskakuje okienko z oprogramowania Kodak EasyShare (którego nie używałam od dawna, więc mogłabym go usunąc, ale niepokoi mnie komunikat) o treści : “Element parsera Microsoft XML ( MSXML ) nie jest zainstalowany w tym systemie…”

-próbując rozwiązać problem, weszłam w opcję “wyszukaj” w menu " start". Nie chce ona działać. Pojawia się nformacja: “Nie można odszuakc pliku wymaganego do działania Pomocnika wyszukiwania. Być może trzeba uruchomić Instalator.”

 

Dodatkowo, co najbardziej niepokojące i uciążliwe, aby wyłączyć komputer, muszę go zresetować. Nie reaguje na przycisk “Wyłącz komputer”, jeśli jestem zalogowana. Da sie go natomiast użyć, gdy jestem jeszcze na panelu logowania.

Przyczyną tego wszystkiego, o której pomyślałam, jest wycofanie wsparcia dla systemu Windows xp. Jeśli jednak da się to w jakimś stopniu naprawić, byłabym wdzięczna smile.png

A, nie mam też żadnych płyt systemowych czy tych do drukarki HP ( podobno Document Viewer się z tą drukarką łączy).

 

Jeżeli nie używasz easyshare, spokojnie możesz je usunąć.

Samo “Document Viewer” niewiele mówi - czy wiesz jakiego oprogramowania to składnik / do czego właściwie służy? Sam objaw sugeruje, że to jakaś niedokończona instalacja lub aktuallizacja. Możliwe że zupełnie zbędnego programu.

Zacznij od wywalenia zbędnych rzeczy z autostartu (start -> uruchom -> msconfig -> zakładka uruchamianie).

 

Czy problem z wyłączaniem występuje róznież na kontach innych użytkowników (Jeżeli nie istnieją, stwórz na próbę)?