Instalowanie sterownika pendrive'a

Haj. Ma problem z z automatyczną instalacją sterownika dla Masowego urządzenia magazynującego USB (potocznie pendrive) na Win XP postawionym z obrazu G4L. Na każdym kompie tak sklonowany system nie chce z automatu zainstalować sobie sterów, choć wszystkie pliki (usbstor inf pnf i sys) są na swoich miejscach, a wpis w rejestrze

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR = 3

teoretycznie powinien wymuszać taką instalację. Uprawnienia do plików są prawidłowe -

cacls> USBSTOR.SYS BUILTIN\Uytkownicy:R

                                        BUILTIN\Uytkownicy zaawansowani:R

                                        BUILTIN\Administratorzy:F

                                        ZARZDZANIE NT\SYSTEM:F

                                        XPTEST\lokadmin:F

Instalacja odbywa się tylko przez menedżer urządzeń “Zainstaluj oprogramowanie automatycznie”, które bez problemu działa. Niestety, każdego pena trzeba instalować oddzielnie, przez co takie rozwiązanie traci zupełnie sens. Czy ktoś ma pomysł, dlaczego z automatu to nie działa?

PS - Instalowanie alternatywnych sterowników już przerabiałem.

Jeżeli nie masz Windows XP Service Pack 3

  • zainstaluj.

Jeżeli pendrive jest w formacie plików FAT32 zainstaluj Aktualizacja dla systemu Windows XP (KB955704).

Sprawdź.

Oczywiście, że jest zainstalowany SP3. Co do systemu plików, to nie ma on znaczenia, bo system nie wykrywa samego urządzenia, a nie jego zawartości. Problem leży tylko i wyłącznie w tym, że po podpięciu pendraka do portu USB trzeba wejść w devmgmt.msc i tam ręcznie wymusić wyszukiwanie sterownika, które dalej samo odbywa się bez żadnych komplikacji. Ale jak wspomniałem, to nie jest metoda.

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … layLang=pl

U mnie pendrive z FAT32 był również niewidzialny, zainstalowałem tą poprawkę i komputer wykrywa :slight_smile:

Dobra, gdyby ktoś był zainteresowany - przy przygotowaniu systemu do przeniesienia przy użyciu sysprep.exe przy ustawieniach fabrycznych (factory) domyślnie jest wyłączona opcja BuildMassStorageSection. Puszczenie w trybie reseal przygotowuje system wraz ze sterownikami pamięci masowych.