Instalowanie sterowników ATI Radeon 9550 na Ubuntu 8.04

Mam pytanie jak zainstalować sterowniki do ATI Radeon 9550? Proszę o dokładną instrukcję :slight_smile:

Są w standardzie.

Opcje:

  1. System → Administracja → Sterowniki (w poprzednich wersjach Ubuntu to był chyba “Menedżer sterowników własnościowych”, mówię teraz o aktualnej wersji 8.04)

  2. Zainstaluj envy-core i envy-gtk, możesz zainstalować za pomocą Envy

  3. Szukajka, wujek Google, forum.ubunu.pl

//edit: powyżej pisałem o sterowniku fglrx, natomiast sterownik radeon jest standardowo w Ubuntu, sam z niego korzystałem jak miałem jeszcze Radeona

Fgrlx nie wspiera tej karty już.

Raczej jeszcze wspiera:

Z Ubuntu 8.04: http://packages.ubuntu.com/hardy/xorg-driver-fglrx

Z Ubuntu 8.10: http://packages.ubuntu.com/intrepid/xorg-driver-fglrx

Również na stronie ATI jest, że również najnowsze fglrx 8.10, wspierają serię 9.

Oj przepraszam, kiedyś miałem 9200SE który już przez jakieś starsze fglrx nie był wpierany i mi się skojarzyło.

Czyli potrzeba coś instalować czy są w standardzie?

Mam jeszcze problem z zainstalowaniem tibi bo wszystkie inne gry już dobrze dzialają :smiley: zrobiłem tak jak to jest napisane na tibia.com ale gdy naciskam na ikonke “tibia” pojawił się czarny ekran i mnie wylogowało co może być tego przyczyną? Robić oddzielny temat czy mogę pisać tu?

// Połączono posty.

Jak to mam zainstalować? sorki ale zielony jestem;/

i jeszcze jeden problem przy próbie wlączenia tibi wyskakuje mi takie coś

co należy zrobić?

Ja polecam ściągnąć z ati.com i:

  1. dać prawo do wykonywania

  2. Otworzyć to przez sudo

  3. Next, next…

  4. sudo aticonfig --initial -f

  5. restart

No dobra a był by ktoś tak miły i powiedział krok po kroku co wpisywać? ;/ bo ja nie zbyt inteligentny na ten temat…

sciagnołem ten plik ati-driver-installer-8-10-x86.x86_64 co teraz?

  1. PPM na pliku -> Właściwości -> Uprawnienia -> Zezwolenia na wykonywanie jako programu.

  2. Wbijasz w terminal: sudo ati-driver-installer-8-10-x86.x86_64.run

  3. Klikasz next, next …

  4. Po skończonej instalacji: sudo aticonfig --initial -f

  5. Reset komputera.

Oki wielkie dzieki za pomoc :slight_smile: wszystko już gra;) teraz mam mały problem z zawieszaniem się ;/ ale to już chyba wina sprzętu więc postaram się go nie przeciążać:]]