Instalowanie systemu w nowym komputerze

Kupiłam nowy komputer, bez systemu i chciałam wgrać całe oprogramowanie. Gdy właczam komputer działa, ale monitor jest czarny. Mam pytanie czy powinno sie cos wyswietlic na monitorze czy moze to dlatego ze nie mam wgranego systemu? Co mam zrobic?

To że nic nie pojawia się na ekranie monitora nie jest prawidłowe.

Monitor jest prawidłowo podpięty?

Wydaje mi sie ze tak. A to jaki monitor nie ma znaczenia? Ale mialam w poprzednim kompie i dzialal normalnie, a nie jest jakis stary.

Powinny wyświetlić się informacje o płycie głównej

a dalej coś w stylu Disk Boot Failure,Not System Disc

System instaluje się tak:

wkładasz płytę z systemem,tworzysz partycję na dysku,jeśli to Windows to system plików NTFS.

Potem instalujesz sterowniki do płyty głównej Chipset,Dzwięk i Sieć,na końcu do karty graficznej i dalej programy jakie chcesz.

Czy kabel zasilania do monitora jest podpięty i wciśnięty przycisk power w monitorze ?,kabel od karty graficznej podłączony ?.

Może być tam wgrany Linux i wtedy Ubuntu się uruchomi,albo inne distro,ale formalnie będzie bez systemu.

Aha no dzięki to bede wiedziec jak instalowac. Ale narazie lipa. Monitor jest zalaczony bo kontrolka sie swieci. Pokombinuje jeszcze.

Sam go składałeś czy sprzedawca to zrobił? Może coś źle podłączyłeś. Sprawdź wszystko bo może się to okazać zwykłym niedopatrzeniem :slight_smile:

Tutaj opis instalacji systemu win7

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … ,1050.html

Może nie do końca wpiąłeś kabla do karty graficznej? Sprawdź, czy wszystkie kable właściwie są podpięte na zewnątrz i wewnątrz komputera - to taka pierwsza najważniejsza rzecz.

Pozdrawiam

Stillus

Przysłuchaj się czy komputer po uruchomieniu pika speakerem.

Jeśli tak, to znaczy że wszystko wstaje prawidłowo. A winą może być kabel monitorowy, lub uszkodzony monitor.

Spoko koledzy już mi działa :smiley: cos bylo z kablem od monitora bo dalam inny i sie wkoncu wlaczylo. Tak to jest jak zasiada blondynka do komputera :lol: