Instalowanie systemu windows


(Jacekszczesny10) #1

Mam takie pytanie , jak zrobię formatowanie dysku c to czy odinstaluje system windows xp botaki posiadam i wszystko z komputera?

Żeby ponownie zainstalować system to po włożeniu płyty windows do napędu będę mógł zainstalować ponownie system, czy muszę zrobić to jakoś inaczej?

Jak mam zainstalowany system w swoim komputerze czy będę mugł zainstalowac go ponownie w swoim nowym komputerze jak zmienię , czy musze ponownie kupić . Podowiadają mi znajomi że muszę odinstalowac go ze starego komputera , bo wykryje ze że w nowym komputerze jest kopia?

Proszę pomużcie jestem nowy i nieznam się na kompie, z góry dzięki :slight_smile:


(Cosik Ktosik) #2

Tak, usuniesz system i trzeba go będzie instalować: instrukcja

Jak jest to wersja OEM, to trzeba kupować.


(Tomasz Paziewski) #3

Po sformatowaniu wszystko stracisz. Formatujesz i instalujesz z poziomu płyty, po uruchomieniu ponownym komputera z włożoną płytą do niego ( i wcześniej ustawionym odpalaniu z CD, o ile nie jest ustawione).

Aby używać na drugim komputerze, musisz na poprzednim odinstalować go. (chociaż, kto to wykryje? :wink: )


(Mrylec) #4

Jeżeli sformatujesz dysk C, to inaczej mówiąc usuniesz z niego wszystko co na nim było. Wszystkie pliki dokumenty itp. wraz z Widnows'em... A kwestia tego czy wykryje zależy od tego czy masz system legalny, czy masz nielegalny, lub czy masz wersje OEM, czy może BOX...


(Jacekszczesny10) #5

Czy po zainstalowaniu systemu instalują się również programy takie jak microsoft word i inne ?

:slight_smile:


(Cosik Ktosik) #6

Tak, pewnie. Po formacie ich po prostu nie ma. Dodatkowo należy zainstalować sterowniki do całego sprzętu (płyta główna, karta graficzna itd).


(Jacekszczesny10) #7

Czy jak mam płytę systemu mogę formatować kompa i wgrywać na nowo bez żadnych ograniczeń ? Ilerazy mogę czy to jest ograniczone ilościa wgrań czy nie . Acha jaki program antiwirusowy jest według was najlepszy?


(pysiu) #8

Systemy możesz wgrywać i formatować ile chcesz czasem jest tylko problem z aktywacją przez Internet ale dzwoni się i aktywuje telefonicznie :slight_smile:


(Jacekszczesny10) #9

Jak mam w tej chwili system xp profesional to jak sformatuję mogę wgrać system vista oczywiście legalny.Czy już mój komputer tego nie połknie


(niezDarek) #10

tak możesz wgrać bez przeszkód nawet bez formatowania, obok XP przy starcie będziesz mieć wtedy wybór systemu z którego chcesz w danym momencie korzystać.


(Jacekszczesny10) #11

A może ktoś wie ile taki system vista kosztuje? :wink: DZIĘKI za podpowiedzi


(niezDarek) #12

w zależności od wersji, najtańsza Vista Home Basic kosztuje w granicach 350zł, no może czasem trochę mniej


(Jacekszczesny10) #13

A gdzie najlepiej kupować , żeby z pewnegożrudła? Mój kolega kupił xp i okazało się że to wyszła kopia. :idea:


(niezDarek) #14

jak chcesz kupować przez internet to na pewno pewnym źródłem jest Vobis, a ze sklepów stacjonarnych to duże sklepy nie jakieś osiedlowe, poza tym jeżeli sprzedadzą ci pirata zgłaszasz ten fakt MS i dostajesz oryginalny a wobec sprzedającego wyciągane są konsekwencje prawne,

jeszcze jedno nie nabieraj się na tanie dedykowane wersje na allegro w 99% to pirackie wersje.


(Jacekszczesny10) #15

Jeszcze jedno pytanko wiem że głupie ale chcę udowodnić jednej osobie , czy komputer powinien być zabezpieczony programem antyweirusowym nawet jeśli nie jest podłączony do sieci? Wypowiedzcie się na ten temat . Z góry dzięki :wink:


(Cosik Ktosik) #16

Jedno słowo Conficker, czyli robak przenoszony między innymi na pendrivie: Nowe wcielenie Confickera, Conficker 2

Wirusów z pendrive ostatnio jest multum.


(Jacekszczesny10) #17

Ale napiszcie słownie czy ma być zabezpieczony czy nie ? Dzięki :x Dalej nie będę pytał się na ten temat.


(Cosik Ktosik) #18

Trzeba, bezwzględnie. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do zarażenia. Z drugiej strony nieaktualizowany antywirus nie jest dobry. No ale lepsze to niż nic. Mówiąc o Confickerze, przedstawiałem przykład. Jest obecnie boom na wirusy właśnie przenoszone drogą pamięci USB.


(Jacekszczesny10) #19

Witam mam pytanie czy jest jakaś rużnica pomiędzy systemem OEM a profesjonal oczywiście system windows xp żeby lepiej działał internet , czy to tylko jest sprawa prędkości ? Posiadam stary komputer i się zastanawiam czy to terz może być tego przyczyną . :lol: