Instalowanie systemu xp przez sieć


(Semigb) #1

Wszystkie PC są takie same? te same procki płyty itp?? jeśli tak to zainstaluj system na jednym kompie (ze sterami i pełnym oprogramowaniem jakie potrzebujesz) zrób kopie systemu (całej partycji C: ) np za pomocą "Acronis true image" i duplikuj swoją instalacje na pozostałych PC

Ja korzystam z Acronis true image do przywracania systemu jest bardzo prosty i szybki!! Na moim PC (Celeron D 2.53Ghz, goodram 512, Samsung sata2 80Gb)system z oprogramowaniem dla moich potrzeb zajmuje 2gb, przywracam go w 2 minuty!!


(fiesta) #2

A masz licencję wielostanowiskową ??

Jeżeli nie to jakiego chcesz użyć seriala ??

Takiego samego na wszystkich ??

ten numer Ci nie przejdzie

8)

Taka instalacja jest możliwa poprzez sieć. Wykorzystywane jest w np w pracowniach SBS i wszystkich takich samych kompach i posiadaniu licencji wielostanowiskowej na OS. Stawiasz jednego klienta ze wszystkimi sterami i programami co są potrzebne, robisz obraz, pakujesz zipem, tak plik wrzucasz w odpowiednimi miejscu na serwer (win NT, 2K, 2K3) i pozostałych klientów instalujesz za pomocą dyskietki startowej z serwera poprzez sieć.

8)


(Docent) #3

To o czym mówi fiesta nazywa się Remote Installation Services (RIS), jest komponentem systemowym który trzeba doinstalować z płytki Windows Server 2003 (ew. 2000) i opiera się na zasadzie bootowania przez sieć.

Jeśli komputery klienckie posiadają zgodne karty sieciowe, zdolne do bootowania z sieci, nie potrzebujesz dyskietek. W przeciwnym wypadku jedna będzie potrzebna.

Do RIS przydaje się również lektura na temat instalacji nienadzorowanej. Na początek proponuję zajrzeć tutaj:

[PL] [http://support.microsoft.com/?kbid=300483](http://support.microsoft.com/?kbid=300483)