Instalowanie systemu z innej płytki

Witam. W myśl zasady “nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi”, chciałbym o coś zapytać. :smiley:

 

A mianowicie chcę zrobić dziewczynie format na jej laptopie, ale ona ma taką płytkę z Windowsem dostarczoną od producenta laptopa, co to na niej są jakieś zbędne programy, które się instalują przy okazji (w sumie nie wiem czy da się zrobić, żeby te programy się nie instalowały?) i chciałem zapytać, czy jak mam w domu płytę z tą samą wesją Windowsa bądź jeśli ewentualnie ściągnę z neta, to czy mogę to zainstalować na jej kompie używając klucza dołączonego do jej płytki?

 

Wydaje mi się, że tak można, ale wolę się upewnić. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Według mnie można tak robić, tylko po prostu musisz zainstalować system na który ona ma licencję np. jeśli ma Windows 7 Home Premium x64 to musi mieć klucz do dokładnie tej wersji. Chociaż w sumie nie wiem jak to się ima do x64 i x86 ale chyba nie ma to różnicy (?). Z aktywacją nie powinno być problemów, przynajmniej z tego co wiem.

Tylko edycja musi się zgadzać więc jak Win7 Home Premium klucz to taki sam system musi być.

Wersje x86/x64 nie graja żadnej roli klucz podejdzie.

Windowsa możesz zassać z neta czystych obrazów w necie nie brakuje.

 

Jedyne co możesz doświadczyć to przy próbie aktywacji może napisać, że nie można bo BLA BLA BLA.

W takiej sytuacji wybierz opcję ZMIEŃ KLUCZ PRODUKTU i wpisz dokładnie ten sam :slight_smile: klikasz Aktywuj i system się aktywuje bez problemu xD

Pozdrawiam

Czyli dobrze myślałem :smiley:

Hej,

Ewentualnie zostaje aktywacja telefoniczna systemu - najczęściej po takiej instalacji jest to jedyna droga do aktywacji systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus