Instalowanie systemu

Posiadam laptop Lenovo Y-50 z systemem W 8.1 oraz z dyskiem twardym i SSD po ostatnim formacie zauważyłem że komputer nie uruchamia się tak szybko jak poprzednio jak się okazało format którego dokonałem poprzez Ustawienia>Zmień ustawienia komputera>Aktualizacja i odzyskiwanie>Odzyskiwanie>Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system Windows co spowodowało że wszystko zainstalowało się na jednej partycji HDD a partycje SSD pozostawiło pustą i tu moje pytanie jak mogę zainstalować system aby System był na SSD  a reszta na HDD. (Nie posiadam napęd CD/DVD co dodatkowo utrudnia sprawę)

Wyłącznie przez wymontowanie dysku HDD na czas instalowania systemu na SSD. Po zainstalowaniu systemu zamontuj HDD z powrotem i usuń z niego to co niepotrzebne. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy w BIOSie dysk SSD pojawi się w kolejności bootowania jako pierwszy.

Jesteś pewny że tylko tak da się to zrobić ? A nie dałoby rady zrobić tego podczas tworzenia partycji ?

Nie, ponieważ przy istnieniu dwóch dysków system zawsze zainstaluje część plików systemowych (startowych) na obu dyskach. A tego - jak rozumiem - chcesz uniknąć?

Ponadto zaletą rozwiązania, które proponuję jest to, że w każdej chwili możesz wymontować z laptopa dysk HDD (gdyby zaszła taka potrzeba), a system nadal będzie się uruchamiał bez problemu.