Instalowanie Visty na E-sata

Hej mam pytanko dotyczące instalacji Visty. Mam laptopa firmy Toshiba Stelite. Aktualnie mam nim Windows Vista lecz system doznał uszkodzenia i chciałbym zainstalować go ponownie. Tylko pojawił się problem. Gdy wkładam płytkę z systemem do napędu (system poprałem z tpb) i resetuję laptopa instalator w ogóle się nie otwiera. W biosie mam ustawione by otwierało mi płytę lecz niestety laptop zachowuję się tak jakby wcale jej tam nie było. Windows xp otwierał się normalnie lecz niestety nie obsługuje dysków e-sata więc w czasie instalacji Windows xp stwierdza że nie ma dysku. Podkreślam że chcę mieć na kompie Windows Vista. A co do pobranego Systemu to pod laptopem mam cd-key więc właściwie po zainstalowaniu system będzie ORYGINALNY! Więc pytanie brzmi jak zainstalować Windowsa Viste na dysku e-sata?

Chcesz instalować system na zewnętrznym dysku? Nie lepiej zrobić to na wewnętrznym, wbudowanym w laptopa? Z takimi dyskami Vista problemu mieć nie będzie.

Nie możesz/nie chcesz skorzystać z partycji recovery?

Hej. Instalator zadziałał. Już wiem że potrzebuję sterowników do mojego dysku by zainstalować system. Tylko jest problem, nie wiem jak je zainstalować gdy mam popsuty system. Mówiono że mogę przestawić w biosie opcje tak by dysk został wykrywany. Lecz w biosie nie mam takich funkcji. Mam toshiba l40. Jak ustawić w biosie bądź wgrać sterowniki do dysku?

Dysk jest wewnętrzny.