Instalowanie Visty na E-sata


(system) #1

Hej mam pytanko dotyczące instalacji Visty. Mam laptopa firmy Toshiba Stelite. Aktualnie mam nim Windows Vista lecz system doznał uszkodzenia i chciałbym zainstalować go ponownie. Tylko pojawił się problem. Gdy wkładam płytkę z systemem do napędu (system poprałem z tpb) i resetuję laptopa instalator w ogóle się nie otwiera. W biosie mam ustawione by otwierało mi płytę lecz niestety laptop zachowuję się tak jakby wcale jej tam nie było. Windows xp otwierał się normalnie lecz niestety nie obsługuje dysków e-sata więc w czasie instalacji Windows xp stwierdza że nie ma dysku. Podkreślam że chcę mieć na kompie Windows Vista. A co do pobranego Systemu to pod laptopem mam cd-key więc właściwie po zainstalowaniu system będzie ORYGINALNY! Więc pytanie brzmi jak zainstalować Windowsa Viste na dysku e-sata?


#2

Chcesz instalować system na zewnętrznym dysku? Nie lepiej zrobić to na wewnętrznym, wbudowanym w laptopa? Z takimi dyskami Vista problemu mieć nie będzie.

Nie możesz/nie chcesz skorzystać z partycji recovery?


(system) #3

Hej. Instalator zadziałał. Już wiem że potrzebuję sterowników do mojego dysku by zainstalować system. Tylko jest problem, nie wiem jak je zainstalować gdy mam popsuty system. Mówiono że mogę przestawić w biosie opcje tak by dysk został wykrywany. Lecz w biosie nie mam takich funkcji. Mam toshiba l40. Jak ustawić w biosie bądź wgrać sterowniki do dysku?

Dysk jest wewnętrzny.