Instalowanie Visty z partycji Recovery

Witam! Zainstalowałem Windowsa XP i chce się przenieść na Viste. Fabrycznie ten właśnie system był zainstalowany. Mam partycje recovery ale nie dostałem do lapka płyty żadnej. Prosze o pomoc. A tak nawiasem, może i jest dużo tematów o tym ale nie bardzo moge poszukać bo mam blueconnect i zanim bym wyszukal temat to by mineły wieki. Z góry dzieki.

wciśnij w czasie uruchamiania systemu klawisz F4 (pisze na dole w czasie uruchamiania) powinno ruszyć reszta -rób co pisze :slight_smile:

Niekoniecznie F4, zależy od laptopa, tzn z jakiej stajni wyszedł. Każda firma ma inny klawisz dostania się do partycji Recovery. Asus np ma F9, HP bodajże F7. Poczytaj instrukcję, przejrzyj google, bo tam na pewno znajdziesz ;]

A ktos wie jaki to jest klawisz w Fujitsu Siemens? Nie mam aktualnie możliwości zbytnio tego poszukać. Będe wdzięczny za pomoc wszelaką.

Jaki model laptopa posiadasz?

Amilo pi 2530

Edit. A jakby pliki z partycji recovery nagrać na dvd to dałoby się z niej zainstalować windowsa?

Nie, ponieważ taka płyta nie będzie bootowalna. Skoro nie dostałeś płyty to na pewno producent dostarczył oprogramowania do wykonanie płyty typu RecoveryCD. Musisz się liczyć z tym, że w większości przypadków przywracanie systemu z partycji recovery powoduje przywrócenie systemu do ustawien fabrycznych co wiąże się z usunięciem wszelkich danych, znajdujących się na dysku twardym.

Pozdrawiam!