Instalowanie Win 10 z bootowalnego pendrive'a - błąd 0xc000000f

Witam,

niedawno padł mi dysk w laptopie, na którym miałem Windows 8.1, upgrade’owany później do Win10.
Stary dysk HDD wyjąłem (i później wyrzuciłem), wstawiłem zupełnie nowy dysk SSD.
Aby móc jakkolwiek korzystać na początek z laptopa, zainstalowałem na szybko ubuntu 16.04.
Nadszedł jednak czas na Windows 10, bo używam kilka programów, które wymagają tego systemu.
Z racji tego, że jestem studentem, to pobrałem z Microsoft Imagine klucz i obraz iso Windows 10 (dokładnie wersję Education, pełna nazwa pliku to pl_windows_10_education_version_1607_updated_jul_2016_x64_dvd.iso).
Zbootowałem za pomocą UNetbootin powyższy plik na pendrive.
Namęczyłem się trochę w BIOSie, ale w końcu doszedłem do etapu, w którym zmieniłem bootowanie na UEFI, przestawiłem kolejność by najpierw odpalał system z pendrive’a ze zbootowanym systemem.
I kiedy już myślałem, że mi się udało, że zaraz pojawi się pierwszy ekran konfigurowania nowego systemu…
Niestety, po restarcie pojawia się tylko niebieski ekran:

Recovery

Your PC needs to be repaired.
A required device isn’t connected or can’t be accessed.
Error code: 0xc000000f.
You’ll need to use recovery tools…

Press Ented to try again [Nic się nie dzieje]
Press F8 for Startup Settings [Nic się nie dzieje]
Press Esc for UEFI Firmware Settings [Wywala mnie z powrotem do BIOS]

Może mi ktoś pomóc, o jakie recovery tool mnie pytają?
Myślałem, że może źle zbootował się pendrive - wgrałem iso na inne USB, jest to samo.
Myślałem, że może plik z systemem się źle ściągnął - ściągnąłem jeszcze raz, jest to samo.
Wyczytałem już sporo w necie o tym błędzie, ale praktycznie wszystkie rozwiązania odnoszą się do przypadków, gdzie Windows już jest zainstalowany…
Mam na pendrive czysty system, dysk jest nowy, prosto ze sklepu, nie ma na nim innego Windowsa, więc co miałbym naprawiać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Spróbuj tym : https://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL
Analogicznie zamiast ubuntu z Windowsem. Znaczy się zrób bootowalnego pendrive na nowo i z niego spróbuj jeszcze raz. Ewentualnie spróbuj wyłącz w uefi secure boot.:slight_smile:

Witaj, spróbuj stworzyć bootowalnego pendrive tym programem. Korzystałam z różnych programów które niby tworzyły obazy na pendrive a potem wywalały błędy, jak bootowało z niego, więc spróbuj. Mi ten program utworzył obraz na pendrive i zainstalował system na netbooku :slight_smile: Powodzenia

To jest błąd bootowania - laptop nie ma z czego startować - nowy dysk bez systemu i prawdopodobnie nośnik USB źle przygotowany. Skorzystaj z Rufusa jak radzi “Seba228215” - wybierz Schemat partycjonowania GPT dla UEFI - nośnik tak przygotowany będzie sformatowany w systemie plików FAT32 - bo tylko taki format obsługuje UEFI. Po tych przygotowaniach system powinien się zainstalować.

Po co Wam te wszystkie rufusy i inne śmieci jak można z konsoli przygotować w 30sek każdego pendrive’a pod W7/W8/W10 ?? Pod każdego czyli x86/x64, pod IDE/AHCI/EFI!

Naprawdę nie kapuję po co ludzie sobie życie utrudniają. Co najlepsze ten sposób działa bo sam tego od 2 lat używam i nie ma problemów z bootowaniem nawet z EFI (o ile mamy BOTX64.EFI w Windowsie).

W tym całym interesie liczy się efekt końcowy, więc warto stosować rozwiązania sprawdzone i pewne.

@Szpakus widzę nie zrozumiałeś problemu. Twoje rozwiązanie sprawdza się doskonale, kiedy na komputerze jest już zainstalowany Windows, w moim przypadku takiego systemu nie było, co zaznaczyłem w poście.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, faktycznie znaleźliście rozwiązanie - program do bootowania był wadliwy. Zbootowałem jeszcze raz, ten sam obraz iso w innym programie i wszystko poszło dalej gładko.

Tak czy inaczej, system śmiga doskonale.