Instalowanie Win xp na laptopie

Chce zainstalowac windows xp professional na laptopie. Obecnie mam viste. Laptop bootuje płytke z xp normlanie. Po wczytaniu plytki ładują sie te wszystkie pliki z płyty i gdy przychodzi czas na zidentyfikowanie dyskow to instalator daje komunikat ze nie mozna wykryc dyskow twardych i zebys sprawdzic czy sa prawidlowo podlaczone. Dodam ze komputer dziala poprawnie wiec dyski dzialaja:)

Takich tematów były tysiące!

Musisz w BIOSie zmienić tryb działania dysku z AHCI na IDE.

Jeżeli masz dysk SATA w laptopie to wystarczy w biosie zmienić tryb SATA na IDE (lub Enable na Disable)

lepiej by było jakbyś pożyczył od kogoś stacje dyskietek na usb i zapodał sterowniki sata przez f6 szybciej by śmigał niż na ide

Fakt - można się bawić w dołączanie sterowników SATA do instalki Windy, ale to wymaga trochę pracy :slight_smile:

tylko jak to w biosie zmienic? mam fujitsu siemens amilo pi2530

wchodze w bios i wyswietla mi sie nagrywarka oraz sata dysk twardy wchodze enterem w dysk twardy i nie moge tam nic zmienic

jak mam to zmienic?

w zakładce ineegrated peripherals powinno być on chip sata mode ale może sie zwać inaczej i tam trza wejść i przestawić z raid na ide

tylko ze ja takiej opcji wogole nie ma…wogole bardzo malo opcji jest tutaj w biosie

bios phoenix

BIOSy laptopowe często są takie upośledzone… W zakładce Advanced może być tez taka opcja (nie wiem jak wygląda BIOS w sprzęcie FS). Musisz przekopać cały BIOS i reagować na słowa: Mode, SATA, IDE i AHCI :smiley:

może ktoś inny ci podpowie bo ja niemam na codzień do czynienia z masą sprzętu do naprawy zresztą ciężko to zpamiętać ale zawsze możesz iść do kolegi lub koleżanki i zintegrować sterowniki z płytką tak jak pisał Gorgoroth

dominik1330 : interesowałeś się czy w ogóle są sterowniki do Twojego kompa pod Win XP? -> http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=158176

Może najpierw warto skompletować sterowniki, bo będzie płacz, że nie ma ani Visty ani XP :stuck_out_tongue:

oo wielkie dzieki…czyli bede musial siedziec na tej syfnej viscie:P

Ten temat do którego podałem link niedługo będzie mieć 2 lata, tak więc może coś się zmieniło (w co jakoś dziwnie wątpię :P), ale może warto sprawdzić.