Instalowanie WIN XP sp.2 Problem

No wiec komputer sie zepsul i postanowilem sformatowac… Gdy sformatowalem, tam sie wszystkie pliki spakowaly no i uruchomilo sie ponownie… no i tak w kolko sie uruchamia… nie wiedzialem pozniej co zrobic to wlaczylem SFCI (czy cos takiego), C , A no i zaczela sie normalna instalacja systemu WINDOWS XP. W polowie instalacji wyskakuje mi niebieski ekran z info ze instalator zostal zamkniety bo costam costam… w przypadku ponownego wystapienia nalezy wylaczyc bootowanie pamieci czy cos w tym stylu… no i ja nie wiem jak to wylaczyc w BIOSIE… 1 raz formatuje wiec sie prosze nie dziwic bo jestem kompletny NOOB :stuck_out_tongue: no i potrzebuje pomocy bo szkoda mi tracic 50zl w kafejce zeby sformatowac komputer… Prosze o szybka odpowiedz.

Aleś namieszał

Należy uruchomić komputer z płyty cd (ustaw w biosie bootowanie z napędu cd).

wystartować z cd i tam jest formatowanie partycjonowanie

format mozna też za pomocą dyskietki startowej 98 przeprowadzić

Mała prośba…naucz się pisać po ludzku bo ciężko cię zrozumieć.

Jak ci się zrestartował komputer za pierwszym razem to jak pokazywał plansze BIOSu wystarczyło wyjjąć na chwilę płytę z Windowsem. Instalator później sam by jej zarządał. W BIOSie prawdopodobnie przełączyłęś bootowanie na SCSI. Ustaw tak jak było, jeszcze raz sformatuj dysk i zrób z tą płytą tak jak wyżej napisałem.

Wlaczylem w Biosie zeby najpierw czytal z plyty. Sformatowalem, uruchomil sie ponownie komp… lec instalka i znowu niebieski ekran z ERROR’em. Zrobilem wszystko jak nalezy i nie wiem w czym tkwi problem :shock:

podaj błąd :!:

problem może tkwić w twoim napędzie(jeśli to cd-najlepiej użyj

nagrywarki) i w płytce!

krzysiek321 podaj konfig kompa

Nie wiem o jaki config chodzi :stuck_out_tongue: nie znam sie na tym. No i tak… sformatowalem ponownie i zainstalowalem WIN98 ale znowu jest problem.

Nie dziala mi USB. Czyta ale steownikow nie moze znalesc a chcialem sobie neostradke podlaczyc… a zrobilem wieczorem nakladke na tego win98 majac nadzieje ze zaskoczy i sie mylilem bo znoqwu wyskakuje ten blad :

Pojawil sie blad i system Windows windows zostanie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu DRIVE_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jezeli po raz pierwszy widzisz ten komunkat uruchom onownie komputer.

(dalej pisze jak to naprawic: trzeba wejsc w awaryjny , usunac jakies programy i cos tam jeszcze…)

nizej pisze to:

Informacja Techniczna:

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000000)

no i to jest ten je… blad.

No wiec teraz bede musial zanstalowac win98 i leciec do kafejki zeby m zrobili to USB.

Podzespoły komputera

451mhz,128 ddr ram,karta muzyczna Sound Blaster Live, Graficzna Geforce 440mx(czy jakos tak ;)) 64mb plytka glowna SOYO (nie wiem jaka) kompa ma ponad 8 lat. Ale teraz mnie interesuje jak zrobic zeby mi USB dzialalo HELP!

http://support.microsoft.com/kb/317326/pl

Zainstaluj sobie program EVEREST. Tam sprawdzisz dokładnie jaką masz płytę główną i potem znajdziesz stery do USB na stronie producenta płyty.

http://support.microsoft.com/kb/331053/pl

http://support.microsoft.com/kb/817789/pl

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic173060.html

Posciagalem Sterowniki do plyty glownej, do tego sciagnolem sterowniki USB 2.0 i jak zainstalowalem no to… nic mi to nie dalo. Nie wiem jak to uruchomic a jak podlaczylem modem neostrady to sie odrazu zaswiecily 2 kontrolki i nie wyszukuje urzadzenia, nastepnie dalem panel sterowania > modemy > wyszukaj … i mi nic nie znalazl.

ps. Zaznaczam ze komp smiga teraz na WIN98.

ps2. Niech mi ktos wytlumaczy na chlopski rozum jak zrobic te USB to bede wdzieczny bo jestem w tym laik,noob etc. :wink:

  • czy masz zainstalowane poprawki SP2 :?:

  • czy USB jest włączone w BISO’ie

  • Sprawdź co pokazuję menadżer urządzeń, start-> uruchom-> devmgmt.msc

moze to ci pomoże - wejdż na tę stronę

http://www.soyousa.com/products/select.php?id=16

wybierz pentium 3 lub pentium 4

sprawdż, czy jest twoja płyta - kliknij na płytę i na następnej stronie

na photo gallery- wyswietloną płytę można powiększyć na cały ekran

jeśli ją znajdziesz kliknij na support, a następnie na driver - przy

niektórych(sprawdzałem tylko kilka) jest usb driver - kliknij, a

następnie na mirror

ps. o ile wiem sterowniki do usb 2.0 wymagają SP1, z 98 nie będą

więc prawdopodobnie działać

krzysiek321 Nie wiem czy uporałeś się z USB, że bierzesz się za instalowanie urządzeń ??

Jesteś trochę za szybki. :slight_smile:

Jeśli chodzi o modem neostradowy to zanim go podłączysz pod USB należy najpierw zainstalować sterowniki dołączone do modemu na płycie cd. Dopiero podczas instalacji kreator poprosi cię o podłączenie modemu. Zostanie dokończona instalacja i restart kompa.

Robilem tak… Gdy prosil o podlaczenie to jak podlaczylem to LIPA :expressionless: nic sie nie instalowalo. Modem sie swieci, lecz nie da sie go zainstalowac.

Posciagalem SP2 do 98 , USB drivery i inne bajery no i NIC… ■■■?

może wina leży po stronie samego 98, usb2 wspiera dopiero 98SE

To jest 98SE… dobra jade do kafejki niech mi zrobia to z XP i nie bedzie problemu z USB itd. jak cos to sie odezwe :wink: