Instalowanie Windows 7 w serwisie

Witam, mam pytanie dotyczące instalowania Windows 7 (na laptopie bez systemu) w serwisie informatycznym. Na czym to dokładnie polega, jeśli cena takiej usługi wynosi ok. 100zł, a oryginalny Windows ok. 400? Czy dostanę legalny klucz produktu? Czy w sklepie mogą zainstalować pirata?

moim zdaniem to cena za ‘niewiedzę’

nie umiesz zainstalować to płacisz 400 za system + 100 za instalację.

Chyba mnie nie zrozumiałeś :slight_smile: Chodziło mi o to, że w sklepie chcą tylko 100 zł, a nie 400+100. Dlatego mam wątpliwości do tego, czy instalują system legalnie.

więc chyba najlepiej dopytać u źródła…

I słusznie! Za 100,-zł system nie może być legalny.

100zł= piracka kopia bez dwóch zdań

a nie jest to przypadkiem cena wykonania usługi wgrania systemu, a serial wpisujesz własny.

Dziękuję za odpowiedzi. Nie, to nie jest tylko cena usługi wgrania, bo pytałam ile to by kosztowało gdybym przyniosła tylko czystego laptopa bez systemu i nic więcej.

Powiedziałaś mu że laptop nie ma licencji na system ? :stuck_out_tongue: Niektórzy nieogarnięci wychodzą z założenie że nie ma opcji by ktoś kupił laptopa bez systemu (a raczej windowsa :P) :wink:

Nie, nie mówiłam. Czyli trzeba wydać trochę więcej i kupić. :slight_smile:

A np. taka oferta jest już w pełni legalna, tak?

http://www.otosklep24.pl/microsoft-windows-7-home-premium-oem-sp1-64bit-pl-1pack-gfc02737-p-60149.html

W serwisie zainstalują oryginalny system, ktory przez 30 dni będzie działać. Zaś o serial i aktywację musi martwić się już klient. Te 100zł to na 99% cena usługi, a nie cena systemu.