Instalowanie windowsa 8 na drugim komputerze

(Kuba30774) #1

Witam mam pytanie- przypuśćmy że mam zainstalowanego Windowsa 8 na laptopie. Niszczy mi się laptop i kupuje komputer. Czy jak zainstaluje tego samego Windowsa 8 na tym komputerze to będzie mi działać? Będzie aktywowany i klucz będzie działać?

(Agatonster) #2

kuba11111111 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(mrFreeze) #3

Nie. Chyba, że to wersja BOX bo tak system jest przypisany do danego komputera i nie możesz go przenosić na inny.

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Moim zdaniem, jeżeli Windows 8 jest fabrycznie preinstalowany na laptopie, to jest przypisany do tego konkretnego urządznienia i nie ma legalnej możliwości aby przenieść go na inny komputer.

Aczkolwiek mogę się mylić, dlatego też proponuję skierować się z tym pytaniem bezpośrednio do MS które wyjaśni wszystkie twoje wątpliwości związane z licencjonowaniem produktu.

(Kuba30774) #5

żałosne to jest

(A Vener) #6

Nauczmy się wreszcie - nie jesteśmy właścicielami programów, użytkujemy je na zasadach określanych w licencjach sprzedawanych nam jako użytkownikom.

Żałosny jest analfabetyzm, i lenistwo intelektualne oraz brak kompletny świadomości tego co się używa oraz chęć wiecznego posiadania za darmo

(adamok) #7

Nie jest żałosne, takie są prawa licencji, OEM jest wersją tańszą ale zainstalujesz tylko na 1 płycie głównej, natomiast jeśli miałbyś wersję BOX to usuwasz Windowsa z poprzedniego komputera i instalujesz na inny.

(Adrian3751) #8

Licencja OEM Windows 8:

(fiesta) #9

windowsandlinuxuser , a czy aby powyższe zapisy dotyczą tylko zakupionego oddzielnie Windowsa 8, a nie preinstalowanego przez producenta laptopa ??

(Adrian3751) #10

Szczerze mówiąc nie wiem, ale bardzo prawdopodobne, że to dotyczy odzielnie zakupionego systemu.

(roobal) #11

Tak jak pisał rgabrysiak, najlepiej zapytać na infolinii Microsoftu, bo oni sami co chwile zmieniają zdanie i treść licencji. Microsoft twierdzi, że OEMy mogą nabywać tylko System Builderzy, a bez problemu można kupić sobie w sklepie czy przez internet. Ewentualnie licencje są celowo tak zagmatwane, aby producent interpretował sobie zapisy pod określoną sytuację. Już nie wspomnę, że treść jest strasznie okrojona i brak tam wyjaśnienia co znaczy według producenta określenie licencjobiorca, tzn. czy jest to dowolny użytkownik czy tylko producent sprzętu.