Instalowanie windowsa z pendriva HP pavilion dm1

(poolak2006) #1

Jak zainstalować windows 7 z Pendriva na HP pavilion dm1 ? Windows jest wrzucony na pendriva (inne komputery go widzą i można zacząć instalację) natomiast HP po zmianie w biosie boota na USB hard disk nic się nie dzieje ... netbook normalnie się włącza i nie zaczyna instalacji systemu... coś jeszcze trzeba zmienić w biosie ?

(bigleo66) #2

z tego co wiem to ci nie wystartuje automatycznie, przy starcie wciskaj F9, pojawi sie Menu z czego ma startowac, tam powinien byc twoj Pendrive

(poolak2006) #3

no jest tam pojawia się, ale klikam na pena i pokazują się tylko nazwy folderów zawarte na penie, ale pliku setup nie widać… a może .iso to ma być ?

(system) #4

Wstaw w BIOSie, w kolejności bootowania, wszystkie pozycje z napisem USB na pierwszych miejscach, czyli przed np. CD-ROM, HDD itp. Tak, aby BIOS szukał najpierw systemu na napędach USB. Jak to nic nie da, to chyba masz źle zrobionego tego pendrajwa.

(Atronics) #5

ewentualnie zrób sobie pendrive według tej porady

Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie

(falcon89) #6

Osobiście używam Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem (jeśli system masz na płycie to zgraj do iso), Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do netbooka i w biosie ustaw bootowanie z pendrive.

(poolak2006) #7

no chodzi o to że tez myslałem, że pen jest źle zrobiony i dlatego na innym kompie go wrzuciłem i poszło… pen był robiony w taki sposób jak podał kolega Atronics

a na HP nie chce… dodam jeszcze że w tej chwili na nim jest win 8…

(falcon89) #8

Chcesz usunąć 8?

(poolak2006) #9

chcę przejść z 8 na 7

(falcon89) #10

Po pierwsze wyłącz boot’owanie za pomocą uefi (ustaw Disabled lub Legacy bios) i wyłącz Secure Boot.

Następnie zapoznaj się z tym tematem problem-instalacja-windows-styl-partycji-gpt-t511367-15.html#p3247594 (ta metoda usunie wszystko z dysku).

(poolak2006) #11

mam w chwili obecnej coś takiego

(falcon89) #12

Możesz wyłączyć Secure Boot?

(poolak2006) #13

jest wyłączone… kliknij pokaż obraz bo całości nie widać … http://i46.tinypic.com/14brp85.jpg

(falcon89) #14

Możesz uruchomić instalator 7 z usb?

(poolak2006) #15

nie nic się nie dzieje komp normalnie się odpala i wąłcza.

(falcon89) #16

W biosie/boot menu wybierasz boot’owanie bez uefi (Legacy).

(poolak2006) #17

dobra dostałem się do instalatora z recovery zrobiłem tak jak pisał kolega

i poszło, ale wywala teraz komunikat “Brak wymaganego sterownika stacji dysków CD/DVD.” :evil: jak to możliwe skoro ten netbook nie ma stacji cd ?

(falcon89) #18

Może to być wina uszkodzonych plików instalacyjnych Windowsa.

Jaki system plików ma pendrive?

prawdzałeś czy są sterowniki do twojego laptopa pod Windows 7?

(poolak2006) #19

pen ma fat32

no właśnie w tym biznes ze na str producenta takich brak

edit:

zamiast mbr wpisałem GPT i ruszyło

(Karolalexandrowicz) #20

Może to trochę inny przypadek, ale miałem podobny problem z bootowaniem z pendrive’a na HP 6730.

Wyłączyłem w biosie zabezpieczenie, włączyłem legacy, dalej po włożeniu płyty z innym systemem lub pendrive komputer się blokował, pulsowała dioda przy capslock.

Ominąłem to zabezpieczenie w następujący sposób:

• przy uruchomieniu komputera nie wkładałem płyty ani pendrive’a,

• naciskałem esc, aby wejść do startup menu,

• po czym nacisnąłem enter jednocześnie wkładając pendrive.

Zadziałało dopiero za którymś razem. Ale metoda jest sprawdzalna, udało mi się to kilka razy powtórzyć.