Instalowanie windowsa z pendriva HP pavilion dm1

Jak zainstalować windows 7 z Pendriva na HP pavilion dm1 ? Windows jest wrzucony na pendriva (inne komputery go widzą i można zacząć instalację) natomiast HP po zmianie w biosie boota na USB hard disk nic się nie dzieje … netbook normalnie się włącza i nie zaczyna instalacji systemu… coś jeszcze trzeba zmienić w biosie ?

z tego co wiem to ci nie wystartuje automatycznie, przy starcie wciskaj F9, pojawi sie Menu z czego ma startowac, tam powinien byc twoj Pendrive

no jest tam pojawia się, ale klikam na pena i pokazują się tylko nazwy folderów zawarte na penie, ale pliku setup nie widać… a może .iso to ma być ?

Wstaw w BIOSie, w kolejności bootowania, wszystkie pozycje z napisem USB na pierwszych miejscach, czyli przed np. CD-ROM, HDD itp. Tak, aby BIOS szukał najpierw systemu na napędach USB. Jak to nic nie da, to chyba masz źle zrobionego tego pendrajwa.

ewentualnie zrób sobie pendrive według tej porady

Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie

Osobiście używam Universal USB Installer

Ściągnij Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem (jeśli system masz na płycie to zgraj do iso), Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłącz pendrive do netbooka i w biosie ustaw bootowanie z pendrive.

no chodzi o to że tez myslałem, że pen jest źle zrobiony i dlatego na innym kompie go wrzuciłem i poszło… pen był robiony w taki sposób jak podał kolega Atronics

a na HP nie chce… dodam jeszcze że w tej chwili na nim jest win 8…

Chcesz usunąć 8?

chcę przejść z 8 na 7

Po pierwsze wyłącz boot’owanie za pomocą uefi (ustaw Disabled lub Legacy bios) i wyłącz Secure Boot.

Następnie zapoznaj się z tym tematem problem-instalacja-windows-styl-partycji-gpt-t511367-15.html#p3247594 (ta metoda usunie wszystko z dysku).

mam w chwili obecnej coś takiego

Możesz wyłączyć Secure Boot?

jest wyłączone… kliknij pokaż obraz bo całości nie widać … http://i46.tinypic.com/14brp85.jpg

Możesz uruchomić instalator 7 z usb?

nie nic się nie dzieje komp normalnie się odpala i wąłcza.

W biosie/boot menu wybierasz boot’owanie bez uefi (Legacy).

dobra dostałem się do instalatora z recovery zrobiłem tak jak pisał kolega

i poszło, ale wywala teraz komunikat “Brak wymaganego sterownika stacji dysków CD/DVD.” :evil: jak to możliwe skoro ten netbook nie ma stacji cd ?

Może to być wina uszkodzonych plików instalacyjnych Windowsa.

Jaki system plików ma pendrive?

prawdzałeś czy są sterowniki do twojego laptopa pod Windows 7?

pen ma fat32

no właśnie w tym biznes ze na str producenta takich brak

edit:

zamiast mbr wpisałem GPT i ruszyło

Może to trochę inny przypadek, ale miałem podobny problem z bootowaniem z pendrive’a na HP 6730.

Wyłączyłem w biosie zabezpieczenie, włączyłem legacy, dalej po włożeniu płyty z innym systemem lub pendrive komputer się blokował, pulsowała dioda przy capslock.

Ominąłem to zabezpieczenie w następujący sposób:

  • przy uruchomieniu komputera nie wkładałem płyty ani pendrive’a,

  • naciskałem esc, aby wejść do startup menu,

  • po czym nacisnąłem enter jednocześnie wkładając pendrive.

Zadziałało dopiero za którymś razem. Ale metoda jest sprawdzalna, udało mi się to kilka razy powtórzyć.