Instalowanie XP- problem

Witam

Mój problem wygląda następująco, otóż po włożeniu płyty instalacyjnej Win XP juź ma się pokazać ekran z napisem “Wciśnij ENTER aby zainstalować” itd. nim ten ekran się pokazuje komputer się wyłącza. Podejrżewam, że to wirus gdyż z komputerem były problemy wcześniej.

PS. Komputer ma partycje (części dysku) linuksa, ponieważ próbowałem instalować kubuntu i to też nie wyszło.

Prosze o pomoc i dużo sensownych odpowiedzi.

lepiej instalować windowsa z biosu a nie pod windy!

W tym kompie nie ma windowsa. Robie to z biosu.

A masz boot’owanie ustawione na cd :?:

Mam ustawione bootowanie. Bootuje się tylko się wyłącza jak ma się pokazać menu.

Nikt nie potrafi mi pomóc?

Narzędziem o nazwie MHDD wykonaj zerowanie dysku oraz remap ewentualnych bad sektorów. Wszystko znajdziesz na tej stronie :arrow: klik (jest tam link do instrukcji, zajrzyj).

Niestety nic to nie dało, problem wciąż występuje.

Niekt nie może mi pomóc? Podejżewam że to wirus, więc gdyby dało się wyczyścić dyski i ram jednocześnie mglibyśmy okoliczność wyklóczyć (program musi się uruchamiać z płyty gdyż nie ma systemu).

Jeżeli zerowałeś dysk, to nie ma szans, aby jakiś wirus się ostał.

Może spróbuj rozpocząć instalację na innym komputerze, a dokończyć na swoim: viewtopic.php?f=13&t=241159

W takim razie może jakiś program diagnostyczny aby sprawdzić co nawala. Instalowanie przez lan odpada gdyż nie mam neta (pisze od rodziny), przekładanie dysków też odpada.

Po co LAN, to też wystarczy:

Inne sposoby:

Tak ale ten komp musi byc w pełni sprawny, z tąd ta prośba o narzędzie diagnostyczne.

To użyj Ultimate Boot CD

Czyli bo ja nie zabardzo rozumiem co to?

EDIT już wiem to taki program.

Moze zasilacz sprawdź.