Instalowanie XP- problem

(system) #1

Witam

Mój problem wygląda następująco, otóż po włożeniu płyty instalacyjnej Win XP juź ma się pokazać ekran z napisem "Wciśnij ENTER aby zainstalować" itd. nim ten ekran się pokazuje komputer się wyłącza. Podejrżewam, że to wirus gdyż z komputerem były problemy wcześniej.

PS. Komputer ma partycje (części dysku) linuksa, ponieważ próbowałem instalować kubuntu i to też nie wyszło.

Prosze o pomoc i dużo sensownych odpowiedzi.

(Sebastianchrzan) #2

lepiej instalować windowsa z biosu a nie pod windy!

(system) #3

W tym kompie nie ma windowsa. Robie to z biosu.

(system) #4

A masz boot'owanie ustawione na cd :?:

(system) #5

Mam ustawione bootowanie. Bootuje się tylko się wyłącza jak ma się pokazać menu.

(system) #6

Nikt nie potrafi mi pomóc?

(Cosik Ktosik) #7

Narzędziem o nazwie MHDD wykonaj zerowanie dysku oraz remap ewentualnych bad sektorów. Wszystko znajdziesz na tej stronie :arrow: klik (jest tam link do instrukcji, zajrzyj).

(system) #8

Niestety nic to nie dało, problem wciąż występuje.

(system) #9

Niekt nie może mi pomóc? Podejżewam że to wirus, więc gdyby dało się wyczyścić dyski i ram jednocześnie mglibyśmy okoliczność wyklóczyć (program musi się uruchamiać z płyty gdyż nie ma systemu).

(Cosik Ktosik) #10

Jeżeli zerowałeś dysk, to nie ma szans, aby jakiś wirus się ostał.

Może spróbuj rozpocząć instalację na innym komputerze, a dokończyć na swoim: viewtopic.php?f=13&t=241159

(system) #11

W takim razie może jakiś program diagnostyczny aby sprawdzić co nawala. Instalowanie przez lan odpada gdyż nie mam neta (pisze od rodziny), przekładanie dysków też odpada.

(Cosik Ktosik) #12

Po co LAN, to też wystarczy:

Inne sposoby:

(system) #13

Tak ale ten komp musi byc w pełni sprawny, z tąd ta prośba o narzędzie diagnostyczne.

(Cosik Ktosik) #14

To użyj Ultimate Boot CD

(system) #15

Czyli bo ja nie zabardzo rozumiem co to?

EDIT już wiem to taki program.

(Wojtekkie2) #16

Moze zasilacz sprawdź.