Instalowaniu drukarki bezprzewodowej HP

Witam, mam problem. Posiadam drukarkę Hp F4500 i mam ją podłączoną do laptopa przez USB, chcę ją mięc bezprzewodowo, ponieważ ma ona WIFI, ale gdy instaluje ten moduł wywala mi: Drukarka spróbowała połączyć się z siecią, ale nie otrzymuje żadnych danych. Może to być spowodowane filtrowaniem adresów MAC. Jeżeli funkcja filtrowania adresów MAC jest włączona i nie chcesz jej wyłączać, dodaj adres MAC drukarki do listy dozwolonych urządzeń bezprzewodowego punktu dostępowego lub routera. Adres MAC drukarki można znaleźć na wydruku raportu testu sieci bezprzewodowej.

Wyłączyłem Eset NODa 32, zapore systemową i nic nie pomaga… w Routerze mam wyłączoną opcję filtrowania adresów MAC…

Proszę pomóżcie…

Czy masz w routerze włączone dhcp i przynajmniej jeden niezarezerwowany adres ip który router może przyznać drukarce?

Jeśli tak i nadal jest ten sam problem to spróbuj odczytać mac drukarki (zwykle jest gdzieś na nalepce na urządzeniu) i ręcznie w routerze przypisać jej ip.

Sprawdź też czy drukarka obsługuje tą metodę szyfrowania jaką masz ustawioną w routerze (porównaj pełną nazwę szyfrowania widniejącą w routerze i w specyfikacji drukarki).

DHCP mam przypisane do komputera PC i laptopa, czy czasem drukarka nie potrzebuje innego IPu, np. 169… A ja jej mogę przypisać np 192.168.1.4

Mam router Asus WL530g-V2

No i o to właśnie chodzi.

ok, zrobiłem to, i teraz gdy instaluje wywala błąd:

Program HP, który umożliwia włączenie komunikacji sieciowej nie odpowiada. Anuluj instalację i uruchom ponownie komputer.

A drukarkę już spokojnie wykrywa… Tylko ten błąd…

Anulowałem instalacje, uruchomiłem ponownie i dalej taki sam błąd i tak w kółko…

djpotwosss , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978