Instlacja modemu kablowego

Witam, sprawa wygląda tak, że mój brat zamówił internet kablowy 0,5 Mb/s. Dostał sprzęt, no i zdecydował że sam podłączy- no i jest problem. Nie dostał płytki ze sterownikami. Modem to motorola SB (5101) nagrałem mu na płytę sterownik o symbolu 2.4.5.1 ale coś nie śmiga, próbował na początku też podłączyć przez ethernet gdyż tylko taki kabel dostał ale nic się nie działo. Niech ktoś powie które podłączenie jest lepsze i prostsze w konfiguracji, gdyż mało znam się na tych modemach kablowych. Aha, ma windowsa XP, płytę ASUSA P5k SE.

P.S kanały na kablówce działają dobrze.

przy połączeniu ethernetowym nie trzeba instalować sterowników (są tylko wymagane przy kablu USB)

Sprawdź czy na kompie jest zainstalowana karta sieciowa?

jeśli tak, to ma być ustawiona w trybie automatycznego pobierania ip jak i serwerów dns?

następnie wyjmij modem na chwilę z prądu (komputer cały czas włączony)

po włączeniu poczekaj chwilę

internet powinien działać

jakby nie działało powiedz jak świecą diody na modemie

ta płyta asus p5k se ma zintegrowaną sieciówkę więc jeśli ma to już chyba nie trzeba sterowników do tej sieciówki czy trzeba? A jak włączyć to automatyczne pobieranie ip i serwerów DNS? A i czy muszę tworzyć nowe połączenie poprzez ten cały kreator tworzenia.

jak masz zintegrowaną kartę sieciową z płytą główną to musisz zainstalować sterowniki do płyty gl. (razem z nimi zainstaluje się karta sieciowa)

jak już w panelu sterowania w połączeniach sieciowych pojawi się połączenie lokalne to wyjmij modem z prądu, podłącz po kilku sekundach, jak się modem uruchomi to internet powinien działać

Dzięki very, nie wiedziałem jak się za to zabrać, dam znać jak będzie działać.

Dodane 30.04.2010 (Pt) 10:31

Czy sterowniki w sekcji LAN to są to stery do sieciówki?

http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=I2f2e2yHI0XF2Vf9

tak LAN to sterowniki do karty sieciowej

Więc zrobiłem tak, karta sieciowa jest już zainstalowana i włączona, połączenie lokalne również utworzone wraz z zaznaczonymi opcjami o pobieraniu ip i dns a internetu dalej nie ma. Nie świecą się dwie ostatnie diody na modemie.

jeżeli te dwie ostatnie to PC/ACTIVITY i STANDBY

PC/ACTIVITY - powinno mrugać (jak nie to znaczy że albo kabel uszkodzony albo coś nie tak z kartą sieciową)

STANDBY - jak najbardziej powinno być zgaszone

Już wszystko w porządku, net śmiga THX