Instlacja windowsa zatrzymuje się przy ładowaniu sterowników

Witam.

Mam problem z instalacją windowsa, wkladam plytke(niestety nieoryginalna bo oryginalną gdzieś zgubiona ;/), naciskam dowolny klawisz, pojawia się napis sprawdzanie konfiguracji sprzętowej, następnie niebieski ekran u góry po lewej stronie przygotowanie do instalacji i tak zostaje(na dole ekranu nic nie pisze), sprobowalem instalacje z dysku-to samo. Zainstalowalem windowsa na dysku na innym komputerze ale niestety nie dzialal a więc jeszcze raz sprobowalem zainstalować, teraz pojawia sie napis sprawdzanie konfiguracji sprzętowej nastepnie czarny ekran i nic sie dalej nie dzieje;/

Komputer jest kolegi a więc nie znam dokladnie konfiguracji

Athlon2400+

512DDR1

geforce6600GT

Nie wiem co robić, zmienić plyte od windowsa, może dluzej czekac(bo czekalem ok minuty).

Z góry dzieki za pomoc

Rozumiem że masz inne dowody na to że system jest legalny, tzn. nalepka, faktura za system itp.

Użyj innej płyty.

Kolega ma fakturę.

Może być to wina sprzętowa?

Zawsze tak myslalem, do tej sytuacji :smiley:

Może ale ja bym obstawiał płytę.

Skoro i tak nie masz oryginalnej to pożycz od kogoś (albo użyj swojej bo widze że komp kolegi) i zobacz czy będzie działać.

Dodam jeszcze że jak instalowalem windowsa na innym komputerze (z dyskiem kolegi) z tej plyty to wszystko poszlo ok ale był błąd z kopiowanie dll-ki (ponów próbe pomoglo)

Może wina płyty/napędu.

Jeśli na kompie kolegi było wszystko ok, to weźcie jego napęd i podłącz go u siebie i z niego spróbuj Winde zainstalować.

Sprawdzilem na dwoch napedach i na dwoch plytach, dalej tak samo ;/