Instrukcja formatowania i instalacji windows 10

No to zrobił się mały bałagan w temacie. Mam nadzieję, że @pikaczu poradzi sobie z tym wszystkim.

@pikaczu Włączając komputer, naciskasz klawisz F8 w moim przypadku. Po chwili masz okno wyboru, czy system ma startować z dysku, pendrive, czy płyty DVD. Nie masz czegoś takiego? W biosie masz włączone wykrywanie pozostałych napędów? 

O takie coś powinieneś mieć i dajesz CD-ROM Drive i Enter. http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2014/poradnik_instalacja_w7/instalacja/min/instalacja_w7_instalacja_1_min.png

nie mam takiego czegoś. w biosie, mam ustawione gdzieś boot mój napęd.

To właśnie masz zmienić z HARD DRIVE (czyli dysk twardy) na CD-DRIVE.

Po co wchodzisz w bios, jeszcze nie jesteś za bardzo “opcykany” w tych sprawach? Łatwiej Ci będzie wejść drugim klawiszem w menu BOOT, (albo f8, albo f12) i wybrać z tych opcji CD-DRIVE (no oczywiście, chyba że masz na pendrivie, to wybierz pendriva).

 

Ps. A co do instalacji podałem Ci link, jak się instaluje W7, a instalacja W10 jest podobna. Na pewno sobie poradzisz :slight_smile:

aha. dobra.

czyli jak mam, już wszystko przygotowane, to mam włożyć płyta dvd z win 10, zrestartować komp, przyciśniąć f12, i uruchomi się instalator?

… następnie wybrać z boot menu opcję dvd z której ruszy instalator Windows. Po wybraniu tej opcji, instalator powinien ruszyć. 

dobra, dzięki bardzo

Uaktualniasz swoją wypowiedź po 2 dniach aby nikt nie zauważył, że ją zmieniłeś? Bardzo nieładnie…

Napisałem wcześniej, ze wykonałem kilkadziesiąt instalacji na czysto, nie poprzedzonych uaktualnieniem 7/8.1 - 10 i wszystkie instalacje zostały pomyślnie aktywowane najpóźniej po kilku godzinach, co ciekawe w większości z nich nie wpisywałem żadnego klucza (a nawet go nigdy nie widziałem)

Podtrzymuje nadal, że nie masz pojęcia o sposobach instalacji i aktywacji systemu Windows 10 od kompilacji 10586, szkoda, że nie umiesz/nie chcesz przyznać się do swojej niewiedzy.

PS. Drobna zmiana tego co napisałem powyżej (moja drobna nieścisłość): nowy mechanizm aktywacji pojawił się trochę wcześniej, od kompilacji 10565:

 

wiem, tylko tyle, że wersje oem, są na jeden komputer.

ja uaktualniłem z wind 8.1 home oem do win 10 home, ale coś mi wolno chodzi win 10, i pomyślałem, że zrobię na czysto instalacja win 10.