Instrukcja formatowania i instalacji windows 10

proszę o instrukcję formatowania i instalacji windows 10. mam dysk c i 1 partycję. muszę się sam nauczyć to robić. windows 10, pobrałem poprzez MediaCreationTool.

Czasami czytając Twoje posty zastanawiam się czy Ty sobie z nas żarty robisz?

Klikaj:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/install-upgrade-activate-help#install-upgrade-activate-help=windows-10v1h=winrttab1v2h=win8tab1v3h=win7tab1v4h=winvistatab1

nie robię se żarty, wszystko mi robił brat, a se wyprowadził niestety :frowning:

Pytasz o czynności, które każdy powinien znać posiadacz Windowsa. Czegoś nie wiesz, wpisujesz w wyszikiwarkę i masz odpowiedź, często na pierwszej stronie wyszukiwarki. Jak zrobić formatowanie, bądź zainstalować Windowsa, są to podstawowe rzeczy,z którymi i Ty sobie poradzisz bez problemu. 

aha, dobra

To uruchom po prostu to narzędzie i czytaj uważnie kreator, który poprowadzi Cię przez taki tryb, jaki sobie życzysz.

chciałbym zainstalować czysty system.

teraz mam jako aktualizacja, przez ten program.

Aby zainstalować “czystego” Windows’a 10 musisz najpierw mieć na komputerze zainstalowanego Windows 7 lub 8/8.1. Od tego trzeba zacząć!

Następnie musisz wykonać z tego narzędzia MCT aktualizację do Windows’a 10.

Dopiero PO wykonaniu aktualizacji do “dziesiątki” możesz (jeśli zechcesz) zreinstalować do komputera już “czystą” wersję Win10, też posługując się narzędziem MCT. 

Nie musi.

Czytasz czasami to co powyżej? Aktualizację przeprowadził, nie wiem czy za pomocą MCT, ale to nieistotne bo i tak nie musiał jej przeprowadzać.

Wykonanie uaktualnienia z Win7/8.1 nie jest wymogiem przed instalacją Win 10 “na czysto” i do tego nie musi używać już MCT.

Jak widzisz wszytko co napisałeś jest zbędne/błędne.

PS. Za pomocą MCT nie wykona instalacji “na czysto”, najwyżej ściągnie obraz ISO systemu w celu nagrania go na płytę DVD lub zapisze ściągnięty system na pendrive (czyli wykona nośnik instalacyjny).

już się pogubłłem :frowning:

Tak to jest jak piszą osoby (Poraj), które nie znają sposobu instalacji i aktywacji Win 10.

Oglądałeś filmy na YouTube, do których podałem linka?

Piszę z pamięci:

Jeśli do tej chwili na tym komputerze nie było Windows’a 10, to skutek będzie taki, mądralo, że tak zainstalowany, po raz pierwszy i “na czysto” system odmówi aktywacji.

Cyt: “Jeśli zamiast uaktualnienia została wykonana czysta instalacja, zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie klucza produktu systemu Windows 10 lub kupienie nowej licencji w celu aktywowania systemu Windows 10. Jest to spowodowane tym, że nie możemy zarejestrować na serwerze aktywacji Twojego uprawnienia do bezpłatnego uaktualnienia, ponieważ nie wykonano uaktualnienia do systemu Windows 10. Aby rozwiązać ten problem, musisz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, upewnić się, że poprzednia wersja została aktywowana, a następnie przeprowadzić uaktualnienie do systemu Windows 10.” http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/why-activate-windows-10

A co ma za znaczenie to czy był Windows 10 czy go nie było?

@Poraj

Bez wyzywania innych od mądral. :slight_smile:

 

Ostatnio rozmawiałem z Cedarem na ten temat i przyznałem się do tego, że się myliłem.

Od kompilacji 10586 Windowsa 10 można aktywować kluczem od wcześniejszych wersji systemu.

Także można zrobić czystą instalację z użyciem starego klucza.

To bardzo proste! Jak już przygotujesz nośnik z systemem, włączasz komputer no i na logo widnieją przeważnie dwa klawisze f2 (do biosu) i f12 (botowanie) i Ty kliknij f12 i wybierz opcję CD-DRIVE lub z Pendriva (na jakim masz nośniku tego nie wiem :P). Potem będzie pisało “Press any key” (…) dokładnie nie pamiętam, lub dowolny klawisz spowoduje rozruch, no i Sobie kliknij dowolny klawisz i instalator będzie ładował potrzebne pliki do instalacji. Potem wybierasz język. Potem usuwasz partycje i tworzysz sobie nową lub formatujesz bieżącą (Twoja sprawa :smiley: ).

Jak coś to link do tematu:http://www.purepc.pl/oprogramowanie/jak_zainstalowac_windows_7_poradnik_krok_po_kroku_z_pendrive_i_dvd?page=0,3.

Ps. co do klawiszy biosu podałem jak jest u mnie, z tymi klawiszami jest różnie nie zawsze f2, f12 :slight_smile: A i jeszcze ja podałem instalację Windows 7, jest podobna :slight_smile: Myślę że pomogłem :slight_smile:

dzięki, a jeszcze jedno, czy można zwiększyć miejsce na partycji, jak są na niej moje pliki?

Tak, można jest do tego wiele darmowych i płatnych programów.

dobra, a podczas instalacji też można?

Szczerze powiem, że w czasie instalacji jeszcze tego nie próbowałem i wydaje mi się, że nie, jeśli nie masz miejsca nieprzydzielonego obok partycji, którą chcesz powiększyć bo nie widzę możliwości zmniejszenia innej partycji bez utraty danych na niej zawartych.

Poradniki opisujące te programy dostępne są w sieci.

dzięki