Intalacja myszki

Mała ścisłość, niewiem czy ma to znaczenie, ta myszka nie chce zainstalować się w laptopie nie w komputerze.

Sprawdzałam ją na innym laptopie i bez zarzutu instaluje się i super działa. Myszka którą zakupiłam jest firmy esperanza Titanum. Co ciekawe, pożyczyłam myszkę z firmy hama na zwijanym kablu usb i jest ten sam komunikat przy instalacji.

To coś z laptopem lub oprogramowaniem. Laptop nie jest świerzej generacji i może ma stare oprogramowania lub sterowniki, choć sterowniki próbowałam zaktualizować i ta opcja również się nie powiodła.

Mam Windowsa xp, ale na opakowaniu myszki jest informacja że myszkę obsługuje również windows xp.

Tak, ściągnęłam service pack 3 ale tam nie ma werscji myszki Mini Wireless Optikal Mouse.

Poprostu szok w trampkach z tym moim laptopem :frowning:

Ale rozumiem że teraz w systemie jest zainstalowany ten service pack 3?:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

SP3 o którym wspomniał djkamil09061991 to aktualizacja Windowsa.

Czyli wina portów USB.Może brakuje sterowników.Sprawdź w menedżerze urządzeń czy wszystko jest OK.

Wykonaj:

START–>panel sterowania–>wydajność i konserwacja–>System–>sprzęt–>menedżer urządzeń.

Czy są tam znaki zapytania?

Tak, mam tego service packa. Ja już załamuje ręce…:frowning: myślałam że ten link pomoże, zaktualizował całego ws.xp, zrobił kopie i wogóle, nawet mnie trochę wystraszył bo po ponownym włączeniu system sam automatycznie zrobił drugi rozruch i zdąrzyłam przeczytać że zrzuca coś wirtualnego. A tu te same komunikaty, kreator który automatycznie się włączył też nie może zaintalować sprzętu :frowning: :frowning:

Dodane 24.07.2012 (Wt) 20:05

U mnie menadżer nie pokazuje ‘wydajności i konserwacji’. W menadżeże nie mam znaków zapytania ani przekreśleń na czerwono, jedynie wykrzyknik gdy podłączona jest myszka i informacja ‘nieznane urządzenie’ czyli to co wcześniej.

Miałam też dziwną rzecz choć sprawa się powiodła. Gdy podłączyłam pendrajwa z firmy hama wyskoczyła podobna informacja co przy myszce czyli ‘system nie może załadować instalatora dla Volume’ lecz po chwili zawartość pendrajwa otworzyła się. Znacznie wcześnie, paremiesięcy temu, kupiłam pendrajwa firmy intenso i nie miałam żadnych tego typu informacji.

Ostatnio, jak wcześniej wsopmniałąm, miałam problem z dyskiem i myślałam że nie uda mi się go odzyskać, lecz się udało ale szwankował avast i jakoś doszłam na zasadzie prób i błędów że musiałam wgrać nową jave. Niewiem, może to coś pochrzaniło coś w innych programach…chociaż liczyłam że powyższy link rozwiąże ewent.błędy systemu :frowning:

A weż jeszcze wejdz w start-> uruchom wpisz cmd nastepnie wpisz polecenie sfc /scannow

i sprawdz co ci się pokaże po skanie.

Włancza mi się taki komunikat: ''Uruchomienie aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono sfc_os.dll ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem". Ten komunikat włancza mi się również przy każdym włączeniu laptopa przed uruchamianiem windowsa. Może tu jest przyczyna. Próbowałam kiedyś coś z tym zrobić ale nie udało mi się, niewiem co to za aplikacja

Masz braki w plikach systemowych, narazie sprawdzimy czy da się to naprawić, ściągnij i wypakuj ten plik :

http://www.speedyshare.com/yWx8x/sfc-os.dll

i wrzuć go do lokalizacji C:\WINDOWS\system32

następnie wejdz w start uruchom i wpisz komendę :

Po tym sprawdz czy uruchomi się polecenie sfc /scannow które podałem wyżej.

witam ze względu na istnienie tego tematu chciałabym się zwrócić o pomoc posiadam myszkę przewodową titanum TM111K Lagena wczoraj myszka zakupiona z tego co widzę w menadzeze urządzeń sterownik poprawnie zainstalowany i zgodny z HID mam windows 7 wgrany świeżo bo komp zakupiony również wczoraj nie mam możliwości sprawdzenia jak działa na innym kompie, ale na tym mi się zacina ruszam myszką ona się zatrzymuje na chwilę za 2 sek znowu chodzi w czym może tkwić problem??

Możliwe,że za dużo procesów działa w tle,albo niewydolność sprzętowa.

Byłoby dobrze napisać osobny temat (w tym samym dziale-Hardware/Sterowniki) zatytułowany np. “Wskaźnik myszy nie działa płynnie” gdyż Twój post jest wg regulaminu tzw “podpięciem”.

Temat dzięki temu znajdzie się na głównej stronie.

W treści tematu warto podać ilu bitowy jest system operacyjny, nazwa płyty głównej,ilość pamięci i nazwę procesora.