Integracja akceleratorów pobierania z FF i TB

Witam

W zalewie pytań o integrację akceleratorów pobierania z przeglądarką FF lub klientem pocztowym Thunderbird podaję sposób postępowania

Pomijam oczywistą rzecz, że wcześniej instalujemy wybrany przez siebie akcelerator (ze swojej strony polecam WelGett’a)

1) Ściągamy plugin o nazwie FlashGot.

Oficjalna strona pluginu - znajdziemy tutaj między innymi, listę obsługiwanych akceleratorów (wraz z linkami do stron domowych).

Oficjalna strona mozilla.org gdzie możemy pobrać plugin

Polska baza rozszerzeń FF

2) Mamy do wyboru kilka sposobów instalacji.

Najłatwiejszy --> klikamy na stronie www Instaluj. Plugin zostanie pobrany i automatycznie zainstalowany. Wystarczy zrestartować FF.

Drugim sposobem jest ściągnięcie pliku na dysk opcja Pobierz na stronie www i otworzenie go z poziomu przeglądarki --> Plik --> Otwórz plik… --> Wskazujemy ścieżkę do pluginu.

Przypominam, że po każdorazowej instalacji należy zrestartować przeglądarkę

3) Wchodząc w opcje pluginu --> Narzędzia --> Rozszerzenia --> z listy wybieramy pozycję --> FlashGot i klikamy prawym myszy, żeby wyedytować jego opcje. Na liście “menedżer pobierania” wskazujemy nazwę zainstalowanego akceleratora lub w razie jego braku --> wskazujemy ścieżkę do niego w “Program Files”.

Pozostałych funkcji pluginu opisywać nie będę - tu już każdy poustawia je według własnego uznania.

Przy takiej ścieżce postępowania nie powinno być żadnych problemów.

4) Po kliknięciu na link “ściągający” na stronie www powinno pojawić się okienko menedżera pobierania FF z aktywną opcją FlashGot. Zaznaczamy ją i potwierdzamy (mamy tutaj też możliwość przypisania tej czynności na stałe). W tym momencie odpali się akcelerator.

Możemy też kliknąć na link prawym myszy i menu kontekstowego wybrać interesującą nas akcję (jeżeli wcześniej w opcjach pluginu zaznaczyliśmy odpowiednie opcje w zakładce menu )

Jeżeli są jakieś pytania, co do powyższej “instrukcji” - proszę o kontakt na PW. Informuję również, że w razie problemów, proszę założyć temat na forum. Nie udzielam pomocy na kanałach prywatnych.

Jeżeli ktoś ma chęć stworzenie podobnej instrukcji pod inne przeglądarki - zachęcam do jej zrobienia. Jeżeli materiał będzie spełniał wymogi (sprawdzonej porady) to bardzo chętnie umieszczę go w tym temacie.