Intel 4 Processor

Hej.

Mam procesor Intel Pentium 4, 2,4 GHz i płytę główną Gigabyte GA-8PE800-RS i mam takie pytanie, na różnych kompach pojawia się obraz po włączeniu komputera np. Mercury, Abit. Czy jak mam taki sprzęt to się nie będzie pojawiać?? A jak tak to jak to włączyć?? Pozdrawiam :smiley:

chodzi ci o logo ktore pokazuje się przy starcie ???

nom

wejdz do biosu wyącz logo

ale jak??

Zacznij od podania jaki masz ten Bios

A gdzie to sprawdzić??

Wersja biosu przy starcie kompa.

Może to wyglądać tak,każdy bios może mieć inaczej i w innym miejscu.

Full Screen Logo Show

* Dostępne opcje: Bios/Silent

Funkcja ta włącza lub wyłącza wyświetlanie pełnoekranowego logo producenta płyty głównej. Możliwe opcje to:

  • Bios - włącza wyświetlanie informacji testu POST

  • Silent - wyświetla logo.

Naciśnięcie klawisza TAB powoduje najczęściej przejście do informacji procedury POST

Ale ja nie mam takiego czegoś. Wczoraj zaktualizowałem bios do nowej wersji, ale później zobaczyłem, że to nie jest bios do mojej płyty (gdy go już zaktualizowałem) jakie mogą być skutki, i jak prowrócić do starego biosu :confused:

Skutki mogły być bardzo poważne i skonczyć się mogło to serwisem.

Jeśli nie posiadasz dual-biosu, musisz ściągnąć poprzednią wersję z internetu i ją wgrać.

Lecz jeśli dual-bios posiadasz, możesz przywrócić kopie starego biosu poprzez sam bios lub przez przepięcie zworek na płycie.

Jak to zrobić?? Bo mam dual-bios

Zależy od biosu.

Na samym dole powinieneś mieć opisane co uruchamiają poszczególne klawisze F (F1,F2,F3 itd), tam teżp owinno pisać który do tego służy.

Możliwe, że będzie to F9 lub F7.

A jak to ma się nazywać?

Nie wiem jak u Ciebie będzie się to nazywać.

U mnie jest Bios Recovery.

GA-8PE800-RS mam taką płytę główną, a na liście biosów są takie:

GA-8PE800

GA-8PE800-Pro

GA-8PE800-Ultra

GA-8PE800-L

Jaką wybrać??

U mnie klawisz F9 (w instrukcji napisane jest) Load the Optimized Defaults

UPDATE:

Wiem już, że BIOS GA-8PE800 nie chodzi. A, na opakowani od płyty głównej mam napisane Dual Bios, ale jak ja powinienem wchodzić w Bios poprzez Del, to powinno się spytać w który bios ma wejść… a tak nie jest :confused:

Nie jest i dobrze. Mając Dual Bios nie masz dwóch biosów do wyboru, który sobie uruchomić. Ten “drugi” to kopia zapasowa i jest identyczny jak pierwszy Odpala się komp z niego kiedy uszkodzi się ten “normalny”. Tak to sobie wyobrażam (nie mam płyty Gigabyte’a wiec nie jestem na 100% pewien).

Tutaj się z tobą nie zgodze.

Ten drugi jest taki jakiego sobie zauploadujemy do kości.

Dla przykładu w zapasowym może być oryginalna wersja, a w tym czynnym jest najnowsza wersja, więc jeśli chcemy szybko powrócić do oryginalnej, odtwarzamy go z zapasowej kosci, jednakowoż nie musimy w zapasowej trzymać oryginalnego biosu lecz podmienić na nowszy.

Nie ma się co zgadzać - ja miałem tylko przypuszczenia a pewnie masz konkretną wiedzę :slight_smile: Ale reszta jest tak jak pisałem? Czy żonglować sobie nimi też mozna - dzis se odpalę kompa z tego biosu a jutro z drugiego?