Intel 7 generacji

Czy procesory Intel 7 generacji działają z Windowsem 7
Bo ostatnio czytałem że nie

Oczywiście, że działają, to że mają oficjalne wsparcie dla 8.1 czy jakiegoś tam innego to nie znaczy, że poprzednie nie będą działać. Powiem więcej, widziałem taki z Windows XP.

Wow

Hej,

Działają, ale czasami “działają” bardzo słabo - na przykład niemożliwe jest przełączanie karty ze zintegrowanej na dedykowaną. Pojawiają się mikro przycięcia. Przerabiałem to z procesorem i5 siódmej generacji. Po czasie poddałem się i zainstalowałem Windows 10. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

To ciekawe co piszesz. Ja od kilku lat używam pod Windowsem 7 procesora i5-7400 i problemów nie dostrzegłem. Przycięcia i niedogodności mogą być spowodowane brakiem najnowszych sterowników i aktualizacji w systemie operacyjnym.

Ja pisałem głównie o procesorach mobilnych i rozwiązaniach stosowanych w laptopach. Dokładnie o takim procesorze:

Sterowniki były zainstalowane najnowsze - ale dedykowanej karty Radeona w Windows 7 zainstalować się nie dało. Cały czas laptop musiał chodzić na integrze. Podmianka systemu na Windows 10 rozwiązała wszystkie problemy i sprzęt działał tak, jak powinien.