Intel a AMD i taktowanie RAMu

Odzawsze zastanawiałem się czemu AMD jest bardziej wydajne od Intelów, np. AMD Athlon XP 2000+ jest szybszy od Pentiuma 4 2.0 GHz. Niby instrukcje AMD i Intel wykorzystuje takie same (ogólnie), technologię produkcji Intel ma lepszą, a mimo to AMD są poprostu lepsze. I drugie moje pytanie odnosi się do pamięci RAM i płyty głównej. Jak np. do płyty głównej, która obsługuję 333 MHz magistralę (czy jak to tam się zwie, poproszę o ewentualne poprawki jeżeli coś źle nazwałem) włożę 400 MHz pamięć to jak te pamiątki będą chodzić, na 333 MHz czy na 400 MHz. Z góry dziękuję.

POZDRO :twisted:

Już pierwsze założenie jest błędne.

procesory intela sa bardziej wydajne a to ktory ma wiecej mhz wcale nie znaczy ze jest lepszy… a 2000+ nie znaczy ze ma 2.0 GHZ tylko to jest model… a co do ramu to bedzie chodzic na 333 mhz

Czyli, powiedzmy, lepiej kupić Athlona 3000+ czy Pentiuma 3.0GHz? Skoro Athlon ma (w tym modelu) bodajże 1800MHz, to Intel powinien być lepszy…

Z porównywalną wydajnością do INTELA 2.0GHZ a co do wydajności tosam się zastanawiałem ale tak to już jest :smiley:

napisalem ci ze wydajnosc nie zalezy tylko od ilosci GHZ!! podaj konkretne linki to ci powiem

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 20:51

nie wydaje mi się ale moge sie mylić

zerknij http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … nter+++amd

to porównajcie mi jak możecie Semprona i Celerona

a Athlon jest dużo lepszy od Semprona?

Niekoniecznie. Porównując Athlona 64 3000+ s939 do Semprona 3000+ s939 to nie ma kolosalnej różnicy miedzy tymi dwoma procesorami. Różnią się one tylko ilością cache. Jest wielka różnica co najwyżej w cenie, bo A64 kosztuje 670zł a Sempron niecałe 400.

Ps. Sempron pod s939 jest na Apollo.pl

a miedzy s754 a s939 jest duza roznica?

Różnica dwukanałowego kontrolera pamięci tzw dual chanel czyli 10% no i oczywiście 754 nie jest taki rozwojowy :slight_smile:

hm… znowu sie zaczyna batalia INTEL vs. AMD z tego co pamietam to bylo :wink: a co do …

niby tak ale ATHLON sprawdza sie duzo lepiej do codziennego uzytkowania GRY itp.

Intele mimo wyskokiego taktowania nie dorownuja AMD moze i dziwne ale :wink: taka prawda pozatym INTEL potrzebuje wiecej energi … :wink: a zreszta zajrzy :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50660

pozdrowionka :slight_smile: