Intel BX/ZX 440

Poszukuję biosu właśnie do tej płyty - może ktoś wkońcu napisze skąd go można pobrać…

ja bym sprobowal strone producenta :slight_smile:

Programem AIDA32 - Enterprise System Information 3.93

sprawdzisz producenta płyty . Wswietli ci adres strony i tam własnie szukaj biosu.

Phylby AIDA32 nie wyświetla adresów do wszystkich producentów zresztą bios lepiej zostawić w spokoju

A nuż widelec . Co do zmiany biosu to sam nie dawno zmieniałem u kumpla i nie narzeka :smiley:

Phylby a no wiesz zależy a jak kolega RamzesGTS się nie zna??? to może potem za serwis płacić zresztą update biosu dużo nie pomaga bo jak chcesz wyższej wydajności, zgodności i stabilności to lepiej nową płytę kupić

wiecie chodzi mi dokładnie o to iż kupiłem pamieć ram 512 MB a wyłapuje mi tylko 128 u qmpla który ma tę samą płytę co ja jest nowy bios (tylko że nie pamiąta skąd go ściągnął) widzi całą pamięć.

Z tego co wiem chipset BX/ZX nigdy nie odczytywał więcej niż 128 MB Ramu, jedyną mozliwością jest zainstalowanie pamięci 256 MB ale dwustronnej, i to wszystko. A może kumpel ma płytę tego samego producenta, ale na Chipsecie VIA? Via Apollo odczytuje 512MB, a jest z tego samego okresu co BX. Sprawdź dobrze. :smiley: A to czy Twoja płyta będzie widzaiała 128 Mb czy 512 zalezy od chipsetu, a nie biosu.

No i problem rozwiązany , skopiuj bios od kumpla.

PS. jeżeli kupiłeś 512 w jednej kosci to napewno nie pójdzie na tym chipsecie.

Wielkie dzięki za pomoc ale macie rację (Nocek i Zbych1) skopiowanie biosu nic nie dało… Wygląda na to iż nie jest to wina Biosu tylko chipsetu…

Jeszcze raz dzięki…

PZDR

Uważam tema za zamknięty