Intel C2D E4300 czy Athlon 4200 x2?

Witam, mam pyt. który z tych procesorów jest lepszy?? I jaką mają architekturę.

Jak kręcisz C2D jak nie Athlon.

http://www.intel.com/

http://www.amd.com/pl-pl/

Ja bym brał C2D

Ja też wydajniejszy i lepiej się kręci minus-wyższa temp. :slight_smile:

C2D jak dobrze pójdzie to podkręcisz do 3.0 GHz, ale AMD też nie jest zły…

Jeśli X2 i C2D idzie zegar w zegar to amd jest o 10%-20% wolniejszy czyli według mnie athlon X2 jest w tym wypadku bez kręcenia lepszy ale po kręceniu to się zmienia

Jak dobrze pójdzie to athlona na 2,9 bez problemu podkręcisz, a c2d do 3,2-3,3GHz, przy czym dodatkowo c2d jest zdecydowanie wydajniejsze takt w takt, ale schodzenie poniżej serii c2d 4xxx jest bez sensu bo największą wadą tego procesora jest współdzielony catche (który reklamowali jako zalete hahahah) i fakt że procesory mimo wszystko porozumiewają się przez fsb (nie tak jak netburst’y 2 rdzeniowe, ale też nie tak jak procesory amd x2). Na dobrą sprawę wszystko zależy od tego jakim userem jesteś, jeśli będziesz przetaktowywał (tzn kupisz dobre ramy, dobrą płytę główną i porządne chłodzenie) to wykorzystasz c2d w pełni, jeśli nie to c2d jest 160zł droższe, więc jeśli cena gra rolę to np lepszą karte graficzną sobie kupisz i wyjdzie ci wydajniejsza maszyna przynajmniej w grach.

A jak będę kupował viste to wersje 32 bit czy 64 bit ??

Lepiej xp- bardzej kompatybilny i nie będziesz mieć problemu ze sterami.

Na dzisiaj 32. Na za dwa lata pewnie 64.

A da się później wymienić 32 bit na 64 ? Czy trzeba kupować nowyą wersje za dopłatą? Bo jak tak patrzałem na ceny w necie to ceny są takie same. A dlaczego nie teraz 64 tylko za 2 lata??

Aktualnie raczej się nie da, jeśli okaż się że będą popularne 64bity to kto wie, może microsoft zorganizuje jakąś akcję ale na to bym nie liczył.

A jeżeli zdecyduję się na Wersję 64 bit to będą jakieś gry w które nie będę mógł grać ? A warsja Visty 32 bit wejdzie na procesor 64-bit’owy ??

tak

nie, gry/aplikacje 32bitowe działają na wersji 64bitowej.

Aha ok dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Dopowiem tylko, że oba procesory będą ok, ale lepszy jednak Core 2 Duo - o ile będziesz kręcił.