Intel C2D E8400 3.0GHz - CPU-Z pokazuje 1.6GHz

Wtedy jest 667 ale właśnie bluescreen wciąż występuje jak pisałem wcześniej. Dopiero gdy wyłączę CPU Host Clock Control jest wszystko dobrze.

Trzeba zrobić reset biosu baterią:

  • odłącz kompa od 230V, wyjmij baterię na 10 minut, włóż,start do biosu i prawidłowy reset powinien zresetować datę i godzinę, ustaw datę i godzinę, ewentualnie bootowanie (bios powinien ustawić prawidłowe parametry dla CPU i pamięci) i zapisz bios Save i sprawdź.

 

I potem sprawdź to co pisaliśmy.

 

 

No i może tak być, że max FSB dla tego CPU na tej płycie ustawisz 266 MHz, czyli uzyskasz 9 x 266= 2394= 2.4 GHz

 

A ten CPU wymaga szyny 333 MHz?

 

Czyli dla tej płyty max:

- fsb dla CPU 266   (1066)

- fsb dla pamięci 333 (667)

 

Ale kombinuj.

Reset BIOSu pomógł! Mam teraz SpeedCore 2.9998.33 MHz.

Bardzo dziękuje za pomoc.

 

@Edit

Albo i nie… Faktycznie normalnie się włączyło wszystko ale po pewnym czasie wywaliło BSOD.

Wszystko masz napisane, w najgorszym razie CPU będziesz miał 2.4 GHz.Powodzenia.

 

 

A jeszcze zobacz tą opcję w biosie O.C. 1333 coś tam jest na disabled ? może tu coś pokombinuj?

No właśnie że jak to też włączę to mam bluescreena.

Masz czas, metoda prób i błędów.

Ale gdy to włącze to wtedy reszta jest niedostępna do zmiany i nie jestem w stanie czegokolwiek tam zmienić (chodzi mi o te 333 667 itp.).

Dobra dam sobie z tym spokój bo na 100% wina leży w płycie głownej która nie obsługuje FSB 1333MHz. Lepsze 2.4 niż 1.6 GHz.

Wielkie dzięki za ogólną pomoc, nazbieram na lepszą płytę główną i problem pewnie się rozwiąże sam.

Dużo nie zdziała, płyta po prostu jest za słaba. A zbyt mocne przetaktowanie prowadzi właśnie do bluescreenów. Jedynym wyjściem jest zakup nowej płyty głównej.