Intel Centrino N-6230 - ciągłe rozłączanie sieci

Witam. Mam w ostatnim czasie problem z kartą sieciową Intel N-6230.

Otóż mam laptopa Dell xps 14z. I od jakiegoś czasu łączę się nim z siecią za pomocą routera TP-link 3420.

Laptopa mam od listopada 2012 i przez kilka miesięcy było wszystko ok. I gdzieś ok 2 miesiące temu zaczęły się problemy. Mianowicie laptop zrywał połączenia z siecia ok 2-3 razy na minutę, zasięg Wi_Fi pływał od 1 kreski do 5 (mimo, iż router stoi w tym samym pokoju). Myślałem, że to wina routera, jednak na innym jest tak samo.

Próbowałem odinstalowywać sterownik karty i instalować inną wersję, ale to nic nie pomaga. Dalej sieć działa niestabilnie, bo albo karta się rozłacza co chwilę, a jeśli nawet trwa połączenie, to przy ściąganiu plików prędkości falują od kilkudziesieciu KB/s do 2-3 MB/s (sieć LTE Plus - dodam, że gdy modem wlożony jest bezpośrednio do USB, prędkości są na stabilnym poziomie). Dodam, że jak kilkanaście dni temu instalowałem na kompie windowsa 8, to przez parę dni był spokój i sieć działała ok, niestety, tylko parę dni. Teraz znowu jest tak samo.

Czy karta sieciowa jest uszkodzona?

Czy jest możliwość wymiany karty sieciowej w tym laptopie? jeśli tak, to jaką kartę polecacie (żeby była kompatybilna i bezawaryjna).

kocurro84 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038