Intel Core 2 Duo E4400 i Windows XP.... Jaki?

(Marcintt Pl) #1

Witam, mam teraz Windows XP Pro SP2, i kupilem procka E4400 i nie wiem, czy kupowac teraz wersje 64 bit...Czy naprawde jest spory wzrost wydajnosci? Czy pozostac przy 32 bitowym Pro SP2. :frowning: ??

(Lasinski Jacek) #2

ddr94 , napewno zauwa偶ysz du偶y wzrost, musisz liczy膰 si臋 w angielsk膮 wersj膮 systemu, i mniejsza liczb膮 oprogramownia.

(Marcintt Pl) #3

Przeczytalem, ze Windows XP x64 to tylko emuluje programy 64 bit...

Prawda to?

(system) #4

Z regu艂y tak, ale nie s艂ysza艂em, 偶eby to robi艂 zawsze.

(JesperKyd) #5

Jeste艣 tego pewien? Bo ja nic takiego nie zauwa偶am.

Nie dzia艂aj膮 tylko wersje 32 bitowe program贸w antywirusowych, firewall'e, i antyco艣tam wymagaj膮ce dost臋pu do j膮dra systemu.

Lub s膮siad贸w zza Odry.

Totalna bzdura!

Poczytaj o wow64

A tak og贸lnie o x64 to

Sprawd藕 czy dost臋pne s膮 sterowniki dla twojego sprz臋tu.

Je艣li posiadasz 4 Gb ramu lub wi臋cej polecam:) Programy 32 bit dzi臋ki x 64 potrafi膮 korzysta膰 z dodatkowej pami臋ci powy偶ej 4 giga. O korzy艣ciach w pracy np z grafik膮 nie musz臋 chyba pisa膰.

Gry oraz programy dzia艂aj膮 ok.

Bajek o super wydajno艣ci lub jej braku nie s艂uchaj. Oczywi艣cie z wydajno艣ci膮 bywa r贸偶nie, lecz r贸偶nice s膮 na tyle ma艂e i偶 zauwa偶aj膮 je tylko snoby "cyfromaniacy"

Nie wiem jak膮 skuteczno艣膰 maj膮 r贸znego rodzaju syfy z sieci. gdy偶 jeszcze 偶adnego nie z艂apa艂em i nie mam jak sprawdzi膰 a wcale nie zrobi艂em z mojego x64 twierdzy. Korzystam z system firewall + avast, aktualizacje wy艂膮czone.

Pozatym XPx64 to tak naprawd臋 win 2003 udaj膮cy XP, a zaletach 2003 i r贸偶nicach pomi臋dzy xp a 2003 poczytaj sobie.

Nie rozumi臋 dlaczego wiele os贸b krytycznie wypowiada si臋 lub pisze na temat XPx64. Moim zdaniem to bardzo udany system kt贸ry wprowadza u偶ytkownika w bardzo szybko nadci膮gaj膮c膮 er臋 system贸w 64 bitowych.