Intel Core 2 Duo E4400 i Windows XP.... Jaki?

Witam, mam teraz Windows XP Pro SP2, i kupilem procka E4400 i nie wiem, czy kupowac teraz wersje 64 bit…Czy naprawde jest spory wzrost wydajnosci? Czy pozostac przy 32 bitowym Pro SP2. :frowning: ??

ddr94 , napewno zauważysz duży wzrost, musisz liczyć się w angielską wersją systemu, i mniejsza liczbą oprogramownia.

Przeczytalem, ze Windows XP x64 to tylko emuluje programy 64 bit…

Prawda to?

Z reguły tak, ale nie słyszałem, żeby to robił zawsze.

Jesteś tego pewien? Bo ja nic takiego nie zauważam.

Nie działają tylko wersje 32 bitowe programów antywirusowych, firewall’e, i antycośtam wymagające dostępu do jądra systemu.

Lub sąsiadów zza Odry.

Totalna bzdura!

Poczytaj o wow64

A tak ogólnie o x64 to

Sprawdź czy dostępne są sterowniki dla twojego sprzętu.

Jeśli posiadasz 4 Gb ramu lub więcej polecam:) Programy 32 bit dzięki x 64 potrafią korzystać z dodatkowej pamięci powyżej 4 giga. O korzyściach w pracy np z grafiką nie muszę chyba pisać.

Gry oraz programy działają ok.

Bajek o super wydajności lub jej braku nie słuchaj. Oczywiście z wydajnością bywa różnie, lecz różnice są na tyle małe iż zauważają je tylko snoby “cyfromaniacy”

Nie wiem jaką skuteczność mają róznego rodzaju syfy z sieci. gdyż jeszcze żadnego nie złapałem i nie mam jak sprawdzić a wcale nie zrobiłem z mojego x64 twierdzy. Korzystam z system firewall + avast, aktualizacje wyłączone.

Pozatym XPx64 to tak naprawdę win 2003 udający XP, a zaletach 2003 i różnicach pomiędzy xp a 2003 poczytaj sobie.

Nie rozumię dlaczego wiele osób krytycznie wypowiada się lub pisze na temat XPx64. Moim zdaniem to bardzo udany system który wprowadza użytkownika w bardzo szybko nadciągającą erę systemów 64 bitowych.