Intel Core 2 Duo E4600 2,4 GHz - to moc jednego rdzenia?

sorry, źle napisałem, ja nie kupiłem mojego procesora po połowie 2007 tylko pod koniec 2006.

@piotrekplay

… to znaczy że jak mam procka s939 to jeszcze nie jest tak źle ??:stuck_out_tongue: tylko ze procek mój to tylko jeden rdzeń

(tak mam Socket 939)

tutaj rozpatrzmy opłacalność zmiany platformy. Jak ktoś kupuje nowego kompa i pcha się w AMD (a starczy mu na Intela bo to kwestia dołożenia 100zł) to robi niezbyt mądrze, jak ktoś ma obecnie już płytkę pod AM2 i np semprona AM2 to nie ma większego sensu zmiana platformy tylko zmieniamy procesor i co nam potrzeba. Co się tyczy S.939 - jest on już martwy na dodatek trzeba kupować drogie pamięci DDR1 - za 1GB tych pamięci kupimy już porządne moduły DDR2 ze sporymi możliwościami OC… w 2006r kupowanie czegoś pod s939 też sensu nie miało - od maja 2006 na rynku była już podstawka AM2 która wspierała już DDR2 więc też zbyt mądrze nie zrobiłeś…

no właśnie teraz gdy już moja wiedza na ten temat trochę wzrosła to to było całkiem bez sensu…

gdybym wtedy dołożył ~100 zł to bym miał AM2 i DDR2 i nie było by problemów. DDR jest drogie a DDR2 tańsze i lepsze…

… chociaż nie wiem czy bym musiał cos dokładać…

za 1529 zł kupiłem pod koniec roku 2006 takie coś:

AMD Athlon 64 3700+ 2,2 GHz // 512 MB DDR // 7300GT 256MB // HDD Samsung 160 GB // Płyta główna ASUS AV8-VM //

jakaś obudowa z marnym zasilaczem (~120 zł ale zasilacz już zmieniony na AmacroX WARRIOR 400W AX450-PNF) // Nagrywarka DVD LiteOn

Oj nie ma co rozpatrywać starych czasów kupiłeś to kupiłeś … ważne że wszystko działa.

świeta racja… miałbym wieksze zmartwienie jak by nie działało ale jak narazie jest wszystko OK i nie nazekam…