Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz problem z rdzeniem?

Jak to się dzieje że mając procesor Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz i sprawdzając Everestem wykorzystanie procesora to ten nawet jak jest zapchany w 100% kilkoma programami pokazuje że używany jest 1 rdzeń a drugi ani rusz ?? czy to uszkodznie procesora? Da się tak zrobić żeby oba działały

Zobacz jak jest w menedżerze zadań > wydajność.

masz viste?

być może system niewykrył poprawnie warstwy HAL, aby sprawdzić czy system poprawnie wykrył warstwe hal , wejdz w menedżer zadań, zakładka osiągi (ang. performance, 3zakładka patrząc od prawej strony okna), zobacz czy są 2 wykresy przedstawiające historię zużycia procesora.

jeśli jest 1 tylko wpisz w uruchom msconfig, przejdz do zakładki ładowanie systemu (boot-[2zakładka])i wejdz w zaawansowane opcje i zanacz wykryj HAL (detect HAL)

KLIKNIJ OK, I jeszcze raz ok, potwierz restart pc, po restarcie system wykryje poprawnie 2 rdzenie

powyższa porada tyczy się Visty, xp prawopodobnie też (od czerwca ubr xp niewidziałem na oczy :slight_smile: używam tylko visty.)

ps niektóre opcje mogą się trochę inaczej nazywać w polskiej Windows Vista/XP gdyż od 2miesięcy korzystam z angielskiej visty.

Mam XP a wykres wygląda tak http://img528.imageshack.us/my.php?image=cpung3.png czyli są dwa? ale dlaczego everest wykrywa że użytkowany jest 1 rdzeń ??

A spróbuj jakimś innym programem.

Sproboj speedfanem

Przy CPU usage widać dwa “wykresy” dzięki za pomoc bo przestraszył mnie ten everest pokazując działanie tylko jednego rdzenia