Intel core 2 quad i Radeon HD 5970

Siema zastanawiam się czy nie kupiłem złego zasilacza, ponieważ chcę zrobić tani komp do prostych gierek, specyfikacja:
Płyta:Gigabyte GA-G41M-Combo (rev. 2.0)
Procesor:Intel core 2 quad 9550
Ram:Kingston 2x4gb
Grafika:HD 5870
I zasilacz 450w

Zastanawiam się czy ten zasilacz nie jest za słaby.

Podaj konkretny model. Ale jak ma jedną mocną linię 12V, jest szansa.
I zależy co rozumiesz pod pojęciem proste gierki, bo generalnie nie ma żadnych nowych sterowników pod tą serię kart od czasów premiery W10 (beta) i niektóre nie będą działać (choć głównie te na Frostbite, więc straszyć nie będę może).

@Graczkompowy spokojnie wystarczy twoja grafika zabiera okolo 188W
Ale podaj model zasilacza o byś nie kupił jakiegoś badziewia które po czasie ci walnie lub co gorsza spali przy okazji resztę podzespołów bo puści za wysokie napięcie.

Ja coś kojarzę, że ona brała ponad 200 nawet. :slight_smile:

Eh… i w tym celu musisz kupować karty i resztę, która zaraz poleci na śmietnik (gdzie leżeć powinna :P)? Wziąłbyś procesor Ryzen 2200G/3200G i ta internę byłaby nie gorsza od tej “karty”, o 2/3x wyższej mocy procka i nie wywalaniu watów na śmietnik energożerną grafika, to nie pomnę. :wink:

Proponujesz procesor za 700 zł jak zestaw wątkotwórcy jest warty 200 zł :slight_smile:

No nie 200, a już 400, bo znając życie będzie wymiana zasilacza Akyga 450 na normalne Silentium. :slight_smile:
No i tak, proponuję, bo za prąd rocznie za samą kartę dopłaci 200 zł (4h dziennie), no i znając życie dysk/karta tez padną niedługo. Czy więc ten zestaw faktycznie wyszedł taniej od mojego w perspektywie roku, to powątpiewam. :slight_smile: